مجله زیبایی

ترک های پوستی (اترچ مارک) قابل درمان هستند؟

0
(0)

دلایل ایجاد ترک های پوستی( اترچ مارک)

لازم است بدانید که زمانی پوست انسان ترک می خورد که سد پوستی شما به خطر افتاده باشد. معمولاً این عارضه نشانه خشکی و تحریک پوست شما می باشد. اما این عارضه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. امکان دارد نواحی از بدن شما هم چون: پاها، دست ها و لب های شما در معرض ترک خوردن باشند.

با این حال بسته به علت، ترک پوست در نواحی دیگری از بدن نیز امکان دارد ایجاد شود. در اکثر مواقع می توان به صورت خانگی به درمان ترک های پوستی پرداخت، اما اگر ترک های پوستی عمیق باشند بهترین گزینه جهت درمان آن است که به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

علل مختلف ایجاد ترک پوستی و راه کارهای مختلف جهت درمان آن

خشکی پوست شایع ترین علت ایجاد ترک در نواحی مختلف بدن

خشک بودن پوست بدن یکی از علت های مهم و اساسی در ایجاد ترک های پوستی می باشد که می توان آن را با درمان های خانگی ساده بهبود بخشید. این درمان ترک های پوستی عبارتند:

هیدراته نگه داشتن بدن

بهره گیری از روغن‌های طبیعی

حفظ رطوبت بدن

علل ایجاد خشکی پوست

هوای سرد

هوای سرد در فصول سرد و خشک سال هم چون پاییز و زمستان که رطوبت و دمای بدن هم کم هست، این عوامل گرامای داخلی بدن و خانه شما را کاهش داده و می تواند پوست شما را به شدت خشک کند.

مواد شوینده شیمیایی

محرک های شیمیایی بسیاری هم چون: صابون های ظرفشویی، مواد شوینده لباسشویی که از ترکیبات شیمیایی ساخته شده اند می توانند در ایجاد زبری و خشکی پوست و ایجاد خشکی پوست نقش مهمی ایفا کنند. مواد مذکور می توانند به سد پوست شما آسیب رسانده و سبب خشکی آن شود پس کاهش استفاده از این موارد در درمان ترک پوستی شما موثر می باشد.

استفاده بیش از حد از آب داغ

آب خیلی گرم در مواقعی هم چون دوش گرفتن و یا ظرف شستن می تواند به میزان قابل توجهی میزان رطوبت پوست شما را کاهش دهد.

داروهای خاص

برخی از داروهای شیمیایی هم چون رتینوئیدهای موضعی می تواند پوست را بسیار شکننده و خشن سازند.

پوشیدن جوراب های پشمی برای مدت های طولانی

گفتنی است که اگر پوست در معرض رطوبت بسیار قرار بگیرد رطوبت ذاتی خود را از دست داده و سبب ابتلا به خشکی می شود از این رو افرادی که جوراب‌های ضخیم و پشمی برای مدت های طولانی به پا دارند به احتمال زیاد به این عارضه مبتلا خواهند شد.

عارضه ای تحت عنوان اگزما سبب ایجاد خشکی و ترک پوست

اگزما نوعی بیماری پوستی بوده که سبب خشکی پوست می شود. برای درمان ترک پوستی می توانید از مواردی هم چون: لایه بردارها، کرم های مخصوص و نسخه های پزشکی بهره بگیرید.

درمان های کلی ترک های پوستی

به طور کلی برای ترک های روی پوست ممکن است پزشکان رژیم های خود مراقبتی برای افراد تجویز و توصیه کنند این رژیم ها پوست را مقاوم تر کرده و ترک های ایجاد شده را رفع می کند.

این درمان ها عبارتند از:

استفاده از سنگ پا

بهره گیری از این وسیله می تواند تا حدود زیادی ترک های سطحی و یا حتی عمقی کف پای شما را بر طرف سازند. برای استفاده از سنگ پا باید در هنگام دوش گرفتن آن را آرام به کف پای خود بکشید و این عمل را در طی چند مدت تکرار کنید بعد از گذشت چند هفته تاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد.

بهره گیری از مرطوب کننده ها

کرم های مرطوب کننده مناسب نقش به سزایی در درمان ترک های پوستی دارند و اگر پوست بسیار خشکی دارید می توانید از انواع بدون اوره آن استفاده نمایید.

بهره گیری از ژل های رفع ترک و بانداژ ژل

در این روش بعد از استعمال ژل به ناحیه ترک خورده لازم است تا با باندهای استریل روی آن را بپوشانید با این کار بعد از گذشت چند وقت، تاثیرات آن را به وضوح مشاهده می کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

2 دیدگاه در “ترک های پوستی (اترچ مارک) قابل درمان هستند؟

  1. سپهر احمدوند گفت:

    اترچ مارک همون سلولیت هستش؟

    1. Iranlaser گفت:

      سلام بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.