مجله زیبایی

تزریق ژل یا چربی به لب کدام یک بهتر است؟

0
(0)

در این مقاله می خواهیم تزریق ژل یا چربی به لب را مقایسه کنیم. امروزه عمل های زیبایی بسیار رواج پیدا کرده است. تزریق چربی یا ژل به لب از انواع این جراحی های زیبایی به حساب می آید. هدف از انجام این کاربزرگ، خوش فرم و زیبا کردن لب ها است. به علت در خواست بالای این جراحی پیشرفت های زیادی در روش ها و مواد مختلفی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند، اتفاق افتاده است.

همین موارد باعث سخت شدن تصمیم گیری در این زمینه می شود. در ادامه این مطلب می خواهیم دو روش تزریق به لب را معرفی و نکات مثبت و منفی آن ها را بیان کنیم.

تزریق ژل به لب:

میان تزریق ژل یا چربی به لب، تزریق ژل بسیار محبوب و رایج‌تر است. در این روش پرکننده‌ها یا فیلرهای (fillers) خاصی را به لب‌ها و اطراف دهان تزریق می کنند. امروزه از فلیرهایی استفاده می‌شود که حاوی موادی مثل، اسید هیالورونیک هستند. این مواد به علت طبیعی و موجودبودن آن‌ها در بدن بسیار پر مصرف شده اند. به همین علت به این روش تزریق پرکننده های اسید هیالورونیک نیز گفته می‌شود، از انواع تزریق ژل به لب، تزریق ژل لب مدل چاک دار و تزریق ژل لب مدل نچرال و طبیعی است.

تزریق ژل به لب

روند انجام تزریق ژل:

این روش بدون نیاز به زمان استراحت و به سرعت در کلینیک های زیبایی صورت می گیرد. قبل از انجام ممکن است از بی حس کننده موضعی برای کاهش درد استفاده شود. سپس مناطقی را که می خواهند ژل را  در آن ها تزریق کنند، مشخص کرده و سپس با سوزن های بسیار نازک تزریق انجام می شود. میان تزریق ژل یا چربی به لب، این روش بسیار سریع و با درد کمتری صورت می گیرد.

بلا فاصله پس از تزریق، از رژ و یا سایر محصولات آرایشی استفاده نکنید. همچنین در صورتی که به لیدوکائین حساسیت دارید، قبل از انجام جراحی این مسئله را به پزشک خود اطلاع دهید.

نتایج تزریق ژل به لب

مزایای تزریق فیلر:

 • جراح در این روش می تواند میزان ماده تزریق شده را مشخص کند. از همین رو کنترل بیشتری بر روی میزان حجم دهی و فرم نهایی کار دارد.
 • در صورت ایجاد شدن برآمدگی یا هر گونه زائده در نتیجه حرکت لب ها، می توان این موارد را به راحتی از بین برد.
 • میان تزریق ژل یا چربی به لب، این روش را می توان به صورت تدریجی و در طول چند جلسه تا رسیدن به نتیجه نهایی انجام داد.
 • این روش جراحی، آثار تورم و کبودی بسیار کمتری را نسبت به موارد دیگر دارد.
 • به علت استفاده از اسید هیالورونیک، ایجاد آلرژی در نتیجه این عمل بسیار بعید است.

معایب تزریق فیلر:

 مدت زمان دوام نتایج تزریق ژل بین 4 تا 8 ماه است. پس ازآن نیاز به دوره های درمانی برای بازگشت دوباره نتایج وجود دارد. البته این درمان ها زیاد طولانی نیستند و در کمتر از سی دقیقه انجام می شوند. دائمی نبودن و کوتاه مدت بودن نتایج این تزریق بزرگترین عیب آن نیز است.

تزریق چربی به لب:

در ادامه این مقاله {تزریق ژل یا چربی به لب کدام یک بهتر است؟} به روش انتقال چربی یا تزریق چربی می پردازیم. در این روش از چربی بدن خود بیمار استفاده می شود. همین مورد باعث اطمینان بیشتر مردم به تزریق چربی شده است.

تزریق چربی به لب

روش انتقال چربی به لب:

در این روش ابتدا مقداری از چربی دور شکم یا ران های بیمار را بر می دارند. سپس چربی را با فرآیند های خاصی تمیز، بهداشتی و آماده تزریق می کنند. در این گام می توان از بی حسی موضعی بر روی لب استفاده کرد. البته در مواردی نیز از بیهوشی استفاده می شود. البته باید قبل از بیهوشی خطرات آن را به بیمار توضیح داد. در تزریق ژل یا چربی به لب، پزشک کنترل بیشتری به حجم و فرم دهی به لب دارد.

مزایای تزریق چربی به لب:

 • به علت استفاده از چربی بدن بیمار، احتمال بروز آلرژی و یا هر گونه حساسیت به صفر می رسد.
 • در این روش چربی برای فرم دهی، بیشتر به پر کردن فضا های لب کمک می کند. از همین رو نتایج این روش طبیعی تر هستند.

 • دوام نتایج تزریق چربی بسته به هر فرد متفاوت است. اما به طور میانگین، نتایج تا چندین سال نیز باقی می مانند. به همین دلیل به این روش تزریق نیمه دائمی نیز گفته می شود.

معایب تزریق چربی به لب:

 • میان تزریق ژل یا چربی به لب، انتقال چربی درمانی تهاجمی تر دارد. از این رو پس از درمان نیاز به چند روز استراحت است.
 • درمان تزریق چربی نیز از نظر زمان یک درمان طولانی مدت به حساب می آید.

جمع بندی:

همان طور که در این مقاله {تزریق ژل یا چربی به لب کدام یک بهتر است؟} اشاره کردیم هر دو روش تزریق چربی یا ژل معایب و مزایای خود را دارند. برای مثال:

 • اگر فردی با حساسیت ها و آلرژی های زیاد قصد انجام این جراحی را دارد، بهتر است از روش انتقال چربی استفاده کند.
 • اما اگر فردی حجم دهی و فرم دهی بیشتری می خواهد، بهتر است از تزریق پرکننده ها استفاده کند.

توجه شود که حتما به مراکز و کلینیک های دارای تاییدیه سازمان بهداشت مراجعه کنید. بهتر است قبل از انجام جراحی با پزشک خود مشورت کنید، تا بهترین روش را به شما پیشنهاد کند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

3 دیدگاه در “تزریق ژل یا چربی به لب کدام یک بهتر است؟

 1. پارمیدا میتران گفت:

  من قصد دارم که فیلر لب انجام بدم، اما ترس دارم که لبم اردکی بشه و زیبایی چهره رو از بین ببره. نظر شما چیه؟

 2. ساناز حیدری گفت:

  من کل بدنم و البتهصورتم لاغر هستش، چطور باید تزریق چربی انجام بدم. در حالی کع میدونم چربی ندارم.

  1. Iranlaser گفت:

   سلام پس فیلر برای چی اختراع شده؟!! البته که تزریق چربی ربطی به لاغر بودن شما نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.