مجله زیبایی

همه چیز در رابطه با خشکی پوست پس از یائسگی

0
(0)

پوست انسان، اهمیت بسیاری دارد. در واقع از آنجایی که ظاهر هر فردی با توجه به پوست او مشخص می شود، می توان گفت افراد تلاش بسیاری می کنند تا پوست دچار آسیبی نشود یا مشکلاتی برای او به وجود نیاد. حال در کل انسان ها در حال تغییر و رشد هستند؛ از همیت رو به مرور زمان پوست دچار تغییراتی می شود.

به عنوان مثال زمانی که سن بالا می رود، می توان شاهد بود به دلیل عملکرد ناکافی سلول های پوستی، چروک هایی ایجاد شده یا حتی پوست خشک می شود. حال یائسگی، اتفاقی است که برای تمام بانوان رخ می دهد. از همین رو برخی از افراد پس از یائسگی خود، می توانند تغیرات چشم گیری را در پوست مشاهده نمایند.


به عنوان مثال خشکی، یکی از شایع ترین آن ها می باشد. در بین سن های ۴۰ تا ۶۰ سال که بانوان یائسه می شوند، پوست هم تغییر می کند. حال راه کارها و علت هایی برای خشکی پوست پس از یائسگی وجود دارد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

بی توجهی به خشکی پوست مشکلات جدی را به وجود می آورد.

علت خشک شدن پوست پس از یائسگی چیست؟

زمانی که سن به مرور بالا می رود، سلول هایی که درون پوست وجود دارند، نمی توانند همانند سابق عملکرد خوبی داشته باشد. از همین رو استروژن هم به مرور کم می شود. زمانی که سلول ها نتوانند فعالیت درستی داشته باشند و استروژن هم کم شود، پوست دچار خشکی می شود.

 زیرا استروژن ها یکی از دلایل بسیار مهم برای سلامت و شادابی پوست می باشند. حال شاید خشکی پوست به سن و یائسگی مربوط باشد، اما شما می توانید خشکی پوست پس از یائسگی را به راحتی درمان کنید. البته منظور از درمان این نیست که پوست کاملا همانند دوران نوجوانی شاداب شود، اما تا حد بسیاری می توان خشکی او را بهبود نمود.


همچنین توجه داشته باشید که رسیدگی کافی به پوست و تلاش کردن برای رفع خشکی او اهمیت بسیاری دارد. زیرا خشکی پوست، در مرحله اول یه موضوع بسیار جزئی و ناچیز به نظر می رسد. اما به مرور باعث به وجود آوردن مشکلات دیگری از جمله، قرمزی، خارش، زخم و… می شود. پس حتما برای خشکی پوست پس از یائسگی چاره ای بیاندیشد تا مشکلات جدی تری به وجود نیاید.

تغذیه اهمیت بسیاری بر روی میزان خشک بودن پوست دارد.

روش هایی برای جلوگیری از خشکی پوست پس از یائسگی

روش ها و نکاتی وجود دارد که با رعایت کردن آن ها می توان از خشکی پوست پس از یائسگی جلوگیری کرد. حال برخی از آن ها عبارت اند از؛

مصرف میوه و سبزیجات

با مصرف میوه و سبزیجات، می توان خشکی پوست را در کل تا حد بسیاری بهبود بخشید. اگر به دوره یائسگی نزدیک هستید، پیشنهاد می شود که تا حد امکان میوه ها و سبزی های مفید را در لیست وعده غذایی خود قرار دهید. اینگونه با تکمیل شدن ویتامین بدن، سلول ها بهتر می توانند کار خود را ادامه دهند و همچنین این موضوع هم باعث می شود تا دچار خشکی پوست پس از یائسگی نشوید.

مصرف روزانه زیاد آب
در کل مصرف روزانه آب زیاد، دوام بسیاری برای دارد. اما اگر می خواهید که پوست و مو خوبی داشته باشید، حتما طبق شاخص بدنی خود، آب درستی در روز مصرف کنید. زیرا یکی دیگر از دلایلی که افراد دچار خشکی پوست پس از یائسگی می شوند، کمبود آب بدن می باشد. شما می توانید با مصرف زیاد آب، بدن سالم تری نسبت به هم سن های خود داشته باشید. پس مصرف آب را برای داشتن پوستی بدون لک، چروک و نرم فراموش نکنید.

با رعایت کردن نکات، خشکی پوست تا حد زیادی کم می شود.

استفاده از روتین مراقبتی پوست

روتین های پوستی، روش دیگری هستند که به این خشکی کمک بسیاری می کند. استفاده از ماسک های مراقبتی، کرم های آبرسان و مرطوب کننده و…. هم باعث می شوند تا پوست شما عاری از هر گونه لک، جوش و… شود و همچنین خشکی پوست پس از یائسگی را تا حد بسیاری بهبود می کنند. البته در خصوص انجام دادن روتین پوستی باید به نکاتی هم توجه داشت.

به عنوان مثال، کرم ها و ماسک های مراقبتی باید حتما مناسب پوست باشند. جالب است بدانید انجام دادن روتین پوست مراقبتی به طور مداوم هم باعث می شود پوست شادابی داشته باشید و هم چروک و هم خشکی پوست پس از یائسگی کاملا از بین بروند‌.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

1 دیدگاه در “همه چیز در رابطه با خشکی پوست پس از یائسگی

  1. زهرا شجاعی گفت:

    مقاله خوب .و مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.