مجله زیبایی

عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت روی پوست چیست؟

عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت
0
(0)

عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت معمولا بصورت ناحیه‌ای در محل‌ تزریق و به‌ویژه در ناحیه ‌صورت نمایان‌می‌شود.

اگرپس از تزریق بوتاکس، چین و چروک صورت شما محونشده و تغییری روی صورت شما ایجاد‌نشد، یکی از نشانه‌های استفاده از بوتاکس ارزان است.

 بروز حساسیت، منحرف ‌شدن چشم، افتادگی پلک، افتادگی ابرو و…. از نشانه‌های استفاده از بوتاکس نامرغوب است.

رازداشتن یک پوست شفاف استفاده از مواد باکیفیت و اصلی برای انجام بوتاکس صورت است.

 ملتهب‌شدن ناحیه تزریق

درصورتیکه فرد تزریق‌کننده متخصص نبوده یا از سرنگ و سرسوزن نامناسب استفاده کند ممکن است باعث ایجاد التهاب در ناحیه تزریق شود.

احساس درد در ناحیه تزریق

همه ما می‌دانیم که تزریق همیشه با درد همراه است. معمولا این درد حاصل از تزریق با استفاده از یک مسکن ضعیف مثل استامینوفن قابل تحمل می‌شود.

 اگر تزریق توسط فرد غیرحرفه‌ای و با مواد بی‌کیفیت انجام‌شده و یا با دز مناسب آن تزریق نشود، ممکن است درد حاصل از تزریق بیش از حد و غیرقابل‌تحمل شود.

عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت
عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت

داشتن سردرد و حالت‌تهوع

حالت تهوع و احساس سردرد، برای افرادی ایجادمی‌شود که از ماده بوتاکس نامرغوب برای تزریق آن‌ها استفاده‌شود. این عوارض برای افرادی که برای اولین بار تزریق بوتاکس انجام‌داده‌اند بصورت محدود و خفیف ایجاد‌می‌شود.

معمولا عوارض بوتاکس باید در عرض چندساعت از بین‌برود ولی اگر این عوارض بیش از ۳ روز ادامه‌ پیداکند، احتمال‌دارد که ماده تزریق شده بی‌کیفیت باشد و فرد متقاضی تزریق حتما باید به پزشک متخصص مراجعه‌کند.  

 کبودشدن و ایجاد هماتوم در محل تزریق

اگر در زمان تزریق، بدون شناسایی درست عروق، بر روی آن تزریق انجام‌شود باعث جمع شدن خون در زیر پوست، خونریزی و نیز باعث هماتوم و ایجاد کبودی در محل تزریق می‌شود.

برای این منظور با مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس بیشتر آشنا شوید.

 ایجاد عفونت و تب‌کردن متعاقب با آن

آمارها نشان می‌دهند که تزریق ماده بوتاکس باکیفیت هیچ عفونتی ایجادنمی‌کند.تزریق ماده بوتاکس تقلبی و غیراستریل، در ناحیه تزریق باعث بروز عفونت می‌شود.

 این عارضه از نادرترین عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت است، ولی در صورت ایجاد عفونت در محل تزریق، می‌تواند به سایر قسمت‌های اطراف آن نیز آسیب بزند.

عوارض بوتاکس بدون کیفیت
عوارض بوتاکس بدون کیفیت

بروز ری اکشن‌های کولینرژیک

واکنش‌هایی مثل خشکی دهان، خشک شدن چشم از عوارض استفاده از بوتاکس نامرغوب است. این موارد، بیشتر بعد از تزریق بوتولینوم نوع B که بوتاکس ارزان است بروز می‌کنند. این عارضه در نوع بوتولینوم نوع A که مرغوب‌تر است، مشاهده نمی‌شود.  

کلینیک زیبایی ایران لیزر اصفهان خدمات بوتاکس با مواد باکیفیت را ارائه می‌کند.

عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت در قسمت‌های مختلف صورت

درادامه بیشترین و مهم‌ترین عوارض حاصل از بوتاکس بی‌کیفیت که بصورت ناحیه‌ای و در محل تزریق ایجاد می‌شود را شرح می‌دهیم.  

عوارض بوتاکس بدون‌کیفیت در ناحیه پیشانی

عضلات ناحیه پیشانی، اغلب بسیار نازک و حساس هستند. اگر به‌منظور بوتاکس از مواد نامرغوب یا دز بالاتر از حد مجاز، استفاده شود باعث افتادگی یک یا دو طرفه ابرو می‌شود. در این حالت، فرد متقاضی در ناحیه ابروهایش احساس سنگینی می‌کند.

از موارد دیگر عوارضی که ممکن است با بوتاکس ارزان در قسمت پیشانی افراد ایجاد شود حالت Frozen look نگاه بی‌احساس یا یخ‌زده است. مراکز حرفه‌ای با پزشکان متخصص هرگز برای استفاده از مواد نامرغوب برای تزریق ریسک نمی‌کنند.

از مشکلات احتمالی بروز در ناحیه، تزریق نامتوازن مواد در این قسمت و فلج نشدن تمامی قسمت‌ها آن است که به آن مفیستو نیز می‌گویند، که در آن قسمتی از ابروی فرد به دلیل فلج‌نشدن بالا می‌ماند.

ممکن‌است مشکلات دیگری مثل ایجاد مشکل و تداخل در دید، از نتیجه تزریق بوتاکس نامرغوب در این ناحیه بروزکند.

عوارض بوتاکس با مواد تقلبی
عوارض بوتاکس با مواد تقلبی

عوارض بوتاکس بی‌کیفیت در ناحیه چشم

عضلات اطراف چشم، از پیچیده‌ و حساس‌ترین عضلات صورت هستند. احتمال این است که با تزریق اشتباهی مواد بی‌کیفیت، در یک یا هر دو چشم افتادگی پلک ایجادشود.

 از موارد دیگری که ممکن است با تزریق‌شدن در این ناحیه ایجاد شود بالا و پایین شدن قسمت‌های مختلف ابروها و ایجاد ناهمواری‌ها در آن‌ها است.


خشکی چشم از شایع‌ترین عوارض بوتاکس ارزان است. پوست ناحیه اطراف چشم بسیار نازک و حساس است.

  در صورتی که تعداد تزریق‌های انجام شده در این قسمت زیادباشد، باعث پارگی پوست آن قسمت می‌شود که معمولا ترمیم آن به سختی امکان‌پذیر است.

عوارض بوتاکس ارزان و بی‌کیفیت در اطراف دهان

از مشکلاتی که تزریق بوتاکس بی‌کیفیت در این ناحیه ایجاد می‌کند معمولا ایجاد  لبخند مصنوعی، کج‌شدن لبخند و مواردی مثل ایجاد لبخند جوکری می‌باشد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.