مجله زیبایی

سوالات متداول لیزر موهای زائد| بایدها و نبایدها

سوالات متداول لیزر موهای زائد
5
(1)

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

در کلینیک ایران لیزر از دستگاه لیزر دوئتو سه بعدی ساخت ایتالیا استفاده می‌شود، جدیدترین تکنولوژی در زمینه لیزر موهای زائد. زیباجویان در ایران لیزر نیازی به استفاده از پمادهای موضعی بی‌حسی ندارند، این دستگاه بدون درد بوده و سرعت بالایی در انتقال اشعه لیزر دارد. سایر دستگاه‌ها با احساس سوزش خفیف و گزش ممکن است همراه باشند.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود؟

قطعا خیر. این تصور کاملا نادرست است. عمق نفوذ اشعه لیزر نهایتا 4 میلی متر است و در بافت پوست وارد می‌شود، هیچگاه طول موج دستگاه لیزر، بیش از این مقدار در پوست فرو نمی‌رود.

چند جلسه برای لیزر باید برم؟

بین 5 الی 6 جلسه معمولا افراد نتیجه خواهند گرفت. برای افراد پر مو تا 8 جلسه طول درمان ادامه پیدا خواهد کرد. در افرادی که اختلالات هومورنی دارند، جلسات بین 5 الی 8 جلسه نیز برگزار می‌شود.

هزینه لیزر موهای زائد در سال 1401؟

در ایران لیزر تعرفه لیزر موهای زائد در سال 1401 به صورت جدول برای آقایان و بانوان است. وارد لینک شوید و مطالعه نمایید.

باید قبل از لیزر، موهای بدن را بتراشم؟

کاملا باید شیو کنید به صورتی که کوچکترین مویی روی سطح پوست قرار نداشته باشد، ساقه مو با جذب پرتو نوری و رساندن آن به فولیکول مو باعث نابودی ریشه مو می‌شود. در صورتی که شیو نکرده باشید و یا درست شیو نکرده باشید  ممکن است دچار سوختگی خفیف شوید.

قبل از لیزر موهای زائد بی حسی می‌زنند؟

در برخی از کلینیک های زیبایی از پمادهای زایلاپی یا همان خانواده لیدوکائین استفاده می‌کنند. در ایران لیزر دستگاه بدون درد دوئتو ساخت ایتالیا استفاده می‌شود که بدون درد است و نیازی به استعمال پماد ندارید.

بهترین زمان  برای شیو کردن مو قبل از لیزر؟

حداقل 6 و حداکثر 12 ساعت قبل از مراجعه به صورت دقیق شیو کنید. از یک تیغ تیز و با کیفیت برای تراشیدن موهای زائد استفاده نمایید. یکبار در جهت رویش مو و بار دیگر در خلاف جهت رویش مو شیو کنید.

پوست تیره و سولار شده، لیزر می‌شود؟

بله در ایران لیزر استثنائا این خدمت برای زیباجویانی که آفتاب گرفته و یا سولار رفته هستند انجام می‌شود. دستگاه مورد استفاده در کلینیک ایران لیزر قابلیت طول موج میکس را دارد. برترین تکنولوژی در این دستگاه به کار رفته و با خیالی آسوده برای لیزر موهای زائد اقدام نمایید.

لیزر باعث سوختگی و لکه می‌شود؟

اگر طول موج دقیق و دستگاه مناسب برای شما به کار رود، هرگز دچار سوختگی نمی‌شوید. در صورتی که اپراتور حرفه‌ای باشد اصلا لکه و یا تیرگی روی پوست ایجاد نمی‌شود.

در ایران لیزر اپراتورهای به صورت هفتگی در ورکشاپ‌های مرکز، شرکت می‌کنند و اطلاعات خود را به روز نگه‌می‌دارند.

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد کدام است؟

این سوال را باید اینطور پرسید چه طول موجی برای لیزر  مناسب است؟ باید بدانید که دستگاه‌های لیزر عموما با نام های متفاوت در بازار موجود هستند، اینکه دستگاه قابلیت تنظیم به طول موج های متفاوت را داشته باشد مهم است، طول موج هایی که بیشترین کاربرد را دارند در کشور ما الکس و ان دی یاگ هستند، طول موج دایود نیز در مواردی خاص و با تشخیص پزشک کارایی دارد. بهترین دستگاه برای لیزرموهای زائد دستگاهی است که برای پوست شما مناسب باشد.

چه دستگاهی برای لیزر موهای من مناسب است؟

گام اول شناسایی رنگ پوست می‌باشد. به طور کلی 6 تایپ پوستی در جهان وجود دارد.

 • تایپ 1: افراد با پوست خیلی روشن
 • تایپ 2: افراد با پوست روشن
 • تایپ 3: افراد با پوست سبزه متمایل به روشن
 • تایپ 4: افراد با پوست سبزه مایل به تیره
 • تایپ 5: افراد با پوست تیره
 • تایپ 6: افراد با پوست خیلی تیره(نژاد آفریقایی)

در ایران فقط 4 تایپ پوستی اول را داریم. برای تایپ 1 و 2 از طول موج الکس، برای تایپ پوستی 3 و 4 از طور موج

ان دی یاگ باید استفاده شود.

بعد از لیزر، استخر و سونا برم؟

مطلقا ممنوع تا 72 ساعت بعداز لیزر، از استخر و سونا رفتن باید جلوگیری کنید. پوست شما آسیب دیده و نباید تحریک شود. در غیر اینصورت باید مراقب عوارض احتمالی این کار باشید.

علت خشکی پوست بعد از لیزر چیست؟

در برخی افراد ممکن است در مرحله ترمیم دچار خشکی پوست شوند، این عارضه کاملا طبیعی و البته موقتی است. برای حل این مشکل از لوسیون‌های ملایم استفاده نمایید.

آیا لیزر سرطان‌زاست؟

این باور غلط است. لیزر موهای زائد به هیچ وجه باعث ایجاد سرطان نخواهد شد. در صورتی که طبق برنامه لیزر پیش بروید وبه صورت خودسر اقدام به مجدد لیزر نکنید مشکلی ندارید. توجه داشته باشید که افراط در هر کاری باعث ایجاد مشکل می‌شود. لزوما افراط در لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان نمی‌شود، بلکه منظور از این عبارت شاید اثبات تصور اشتباه درباره رابطه سرطان و لیزر است.

آیا در دوران بارداری لیزر موهای زائد ضرر دارد؟

در زمینه بارداری و لیزر موهای زائد، اطلاعات زیادی در دست نیست. اما با توجه به شرایطی که یک خانم باردار تجربه می‌کند، باید دقت کنید که هورمورن‌ها و سیستم بدن خانم دست خوش تغییرات می‌شود. از طرفی رشد موها و تعادل هورمون‌های بدن شخص رابطه مستقیمی دارند. در بانوان باردار از آنجایی که این تعادل به هم ریخته شده است، بهتر است که لیزر را انجام ندهید.

از طرفی لیزر موهای زائد در برخی افراد که پوست‌هایی حساس دارند باعث ایجاد التهاب و سختگی خفیف می‌کند، در زنان باردار معمولا بهبود جراحات زمان بر هست، بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم در طول دوره بارداری از لیزر استفاده نشود.

آیا تاتو با لیزر پاک می‌شود؟

بله در دستگاه‌هایی که قابلیت کیو سویچ داشته باشند این امکان وجود دارد. با پرتو نوری که دستگاه بازتاب می‌کند، پرتو نور جذب تیرگی می‌شود و باعث از بین رفتن رنگدانه‌های جوهر تاتو می‌شود. به این صورت تاتو به کمک لیزر از بین می‌رود. امروزه بیشتر افراد خواهان پاک کردن تاتو به کمک لیزر هستند، در ایران لیزر این مورد به خوبی انجام می‌شود.

قبل از لیزر اپیلاسیون کنم؟

بهترین روش مو زدایی قبل از لیزر، شیو و یا تراشیدن مو است. ما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از مراجعه به کلینیک به صورت دقیق شیو کنید.

آیا برای دختران باکره لیزر ضرر دارد؟

اصلا. بسیاری از مراجعه‌کنندگان مراکز زیبایی درباره اینکه آیا لیزر باعث آسیب به باکرگی دختران می‌زند، سوال می‌پرسند. هیچ گونه آسیب و ضرری متوجه دختران باکره در لیزر بیکینی نخواهد بود. در واقع محل قرار گیری پرده بکارت و طول موج لیزر حداقل 10 سانتی متر تفاوت دارد!

از چه سنی برای لیزر موهای زائد اقدام کنم؟

مراجعه‌کنندگان لیزر موهای زائد اکثرا از سن 20 به بالا برای لیزر مو اقدام می‌کنند البته این فقط یک عدد است. در برخی موارد و با تشخیص پزشک افراد پر مو و یا دارای اختلال هورمونی کمتر از 20 سال هم برای لیزر مو اقدام می‌کنند.

لیزر در دوران شیردهی ممنوع است؟

در نواحی سینه و زیربغل خانم‌هایی که شیردهی دارند، بنا به تشخصی پزشک باید این کار صورت بگیرد.

آیا لیزر مو برای آقایان هم انجام می‌شود؟

خدمات لیزر مو آقایان در ایران لیزر به صورت تخصصی ارائه می‌گردد. آقایان گرامی می‌توانند هر ناحیه از بدن را که تمایل دارند،‌لیزر نمایند.

در دوران پریود لیزر انجام می‌شود؟

افزایش گردش خون و سطح هورمون‌ها در برخی از زنان باعث کاهش آستانه تحمل می‌شود. در صورتی که جلسه بعدی لیزر با پریود شما تداخل دارد، مراجعه به کلینیک را به اولین روزهای بعد از پریود به تعویق بیاندازید.

سری لیزر را باید خودم تهیه کنم؟

در برخی از کلینیک‌ها سری لیزر را باید با خود به همراه داشته باشید. در ایران لیزر این سری درون پکیج بهداشتی زیباجویان قرار دارد و نیازی به تهیه شخصی شما ندارد.

از کرم زایلاپی در لیزر موهای زائد چطور باید استفاده کرد؟

در دستگاه لیزر دوئتو سه بعدی ساخت ایتالیا که در ایران لیزر استفاده می‌شود نیازی به بی‌حسی ندارید. این دستگاه کاملا بدون درد و عارضه موهای زائد را لیزر می‌کند. در سایر دستگاه‌های موجود در بازار نحواه استعمال پماد زایلاپی به این صورت است که یک ساعت قبل از مراجعه پماد را به ناحیه مورد نظر مالیده و روی آن مشما بکشید. سپس در کلینیک پماد را شسته و ناحیه را خشک نمایید.

چه زمانی برای جلسه بعدی لیزر بیایم؟

توسط اپراتور نوبت بعدی برای شما ثبت می‎‌شود معمولا جلسات اولیه بعد از 30 الی 40 روز باید شارژ شوند. سایر جلسات بازه زمانی طولانی‌تر دارند.

بعد از لیزر می‌تونم برم سولار؟

به هیچ وجه، این کار یعنی نابودی پوست! اگر وقعا برای سولار رفتن جدی هستید حتما از پزشک کلینیک باید مشاوره دریافت کنید. مشاوره به صورت رایگان در ایران لیزر انجام می‌شود.

چه زمانی بعد از لیزر موها شروع به ریزش می‌کند؟

بستگی به بدن فرد دارد. معمولا دو هفته بعد از جلسه اول ریزش مو شروع می‌شود. در برخی افراد ممکن است تا پایان جلسه دوم هم ریزش آغاز نشود.

لیزر برای کدام نواحی از بدن انجام می‌شود؟

تمام نواحی! هر انچه که زیباجو بخواهد برای لیزر کردن،‌ توسط اپراتور تایید و انجام می‌شود. برای خانم و آقا فرقی ندارد.

جلسات لیزر چند دقیقه طول می‌کشد؟

کل بدن برای خانم ها معمولا یک ساعت و برای اقایان یک ساعت و نیم. اگر اپراتور حرفه ای باشد و زیباجو همکاری کند، ممکن است این زمان کاهش پیدا کند.

اندازه مو برای لیزر باید چقدر باشد؟

در حد صفر! کامل بتراشید که پوستتان صاف صاف باشد.

لیزر موهای زائد باعث ایجاد ناراحتی‌های پوستی می‌شود؟

به هیچ وجه. تنها در صورتی که پوست خودتان بیماری زمینه‌ای داشته باشد، که در این صورت پزشک کلینیک باید تشخیص بدهد که آیا لیزر انجام شو یا خیر.

آیا دستگاه لیزرموهای زائد خانگی مفید است؟

برندهای مختلفی در بازار برای دستگاه های لیزر خانگی موجود هستند. معمولا کارهای زیبایی باید در کلینیک هایی انجام شود که تخصص لازم را دارند. دستگاه های خانگی محدودیت خاص خود را دارند. با این حال اگر بتوانید به صورت دقیق از دستگه استفاده نمایید، ضرری ندارد و به امتحان آن میارزد.

آیا لیزر زیر بغل و سینه به غدد  لنفاوی آسیب می‌زند؟

خیر. در افرادی که تحت درمان های خاصی مانند شیمی درمانی و تنبلی تخمدان هستند باید با مشاوره پزشک این کار انجام شود. اما در حال عادی عارضه ای متوجه زیباجو نخواهد بود.

لیزر برای بیکینی آقایان وجود دارد؟

بله لیزر بیکینی برای آقایان مانند خانم ها انجام می‌شود. به صورت کامل و یا به صورت دلخواه زیباجو.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

2 دیدگاه در “سوالات متداول لیزر موهای زائد| بایدها و نبایدها

 1. پریناز گفت:

  واقعا کامل جواب همه سوالات رو دادید: D

  1. Iranlaser گفت:

   سپاس از همراهی با ارزشتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.