مجله زیبایی

تاریخچه ابداع روش لیزر موهای زائد

ابداع لیزر مو
0
(0)

شاید برای شما این پرسش وجود داشته باشد که اولین بار در چه سالی روش لیزر موهای زائد به وجود آمد؟ بیایید نگاهی به بحث جالب موزدایی بشر بیاندازیم.

روش‌های اولیه موزدایی

لیزر موهای زائد آخرین تکنولوژي موزدایی در جهان است که بسیار محبوب واقع شد. اما به راستی پیش از ابداع این روش از چه ابزاری برای زدودن موهای زائد بهره می‌بردند؟ البته که باید بدانید این تکنولوژی همواره در حال تکامل است و در آینده‌ای نزدیک قطعا لیزر موهای زائد بسیار تغییرات خواهد داشت.

موزدایی به روش مصریان باستان

مصریان باستان برای رفع موهای زائد از موم عسل، سنگ‌های پوکه، قیچی‌هایی از جنس صدف دریایی استفاده می‌کردند.

از بین بردن موهای زائد توسط رومیان

در دوران امپراتوری رم، زنان و مردان از تیغ‌هایی از جنس سنگ چخماخ استفاده می‌بردند.

اولین تیغ اصلاح صورت آقایان

در سال 1760 یک آرایشگر فرانسوی اولین تیغ را برای اصلاح صورت آقایان اختراع کرد. به سرعت تیغ در بین زنان و مردان آن دوران محبوب شد و به سادگی در دسترس قرار گرفت.

اولین کرم موبر جهان

در سال 1800 میلادی بود که یک پزشک اولین کرم موبر را از ترکیبات مختلف به دست آورد.

ژيلت بانوان کی ابداع شد؟

در سال 1915 بود که ژیلت مخصوص بانوان به بازار آمد. پس از آن تا به امروز روش‌هایی مانند وکس، موچین کردن و تیغ‌های برقی یکی پس از دیگری پا به عرصه زیبایی گذاشتند.

اولین جهش در ابداع لیزر موهای زائد در چه سالی اتفاق افتاد؟

اولین جهش در ابداع لیزر موهای زائد، توسط تئودور اچ میمان در سال 1960اتفاق افتاد که البته این روش فقط باعث کاهش رشد موهای زائد می‌شد و موها را نابود نمی‌کرد.

ظهور طول موج nD: YAG

سازمان غذا و دارو (FDA) اعلام کرد که این دستگاه اولیه، باعث سوختگی پوست می‌شود. طول موجی که از دستگاه لیزر ساخته شده توسط تئودور در سال 1960 ساطع می‌شد nD: YAG  بود.

طول موج الکسانداریت در چه سالی کشف شد؟

تلاش بعدی برای اختراع دستگاه لیزر با طول موج الکساندرایت در سال 1970 رخ داد. درحالی که این روش نسبت به نمونه مشابه قبلی بیشتر موها را از بین می‌‎برد اما با این حال گرمای کافی برای نابودی کامل ریشه را نداشت.

نمونه تایید شده دستگاه لیزر مو بالاخره چه زمانی ابداع شد؟

سال‌های بعد دکتر ریچارد اندرسون که در دانشگاه هاروارد دانشکده پزشکی، مشغول فعالیت بود به همراه همسرش دکتر ملانی، تصمیم به بازنگری در دستگاه‌های لیزر نمودند. آنها کار خود را بر روی یک جامعه آماری از سگ‌ها آغاز کردند و در سال 1994 اولین مقاله جامع و مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) را منتشر ساختند.

این زوج لیزری ساختند که با تابش به پوست باعث نابودی کامل مو می‌شد. در واقع با نشانه گرفتن فولیکول مو، رشد مو در آینده اتفاق نمی‌افتاد و البته آنها میزان و شدت تابش اشعه لیزر را نیز به دقت براورد کردند. درسال 1997 رسما روش لیزر موهای زائد وارد عرصه عمل های زیبایی شد.

5 فناوری در زمینه لیزر موهای زائد

5 فناوری پیشرو که در اسپاهای پزشکی امروزه به کار می‌روند عبارتند از:

  1. لیزر دایود
  2. لیزر ان دی یاگ
  3. لیزر الکساندرایت
  4. لیزر IPL
  5. لیزر روبی

آینده دستگاه‌های لیزر مو چگونه خواهد بود؟

از آنجایی که در دو دهه اخیر تغییراتی اساسی در صنعت دستگاه‌های لیزر رخ نداده است، نباید این ذهنیت را داشته باشید که هیچ اتفاقی در این زمینه رخ نمی‎‌دهد. به لطف پیشرفت های کوچک علمی، بیشتر دستگاه‌ها امروزه به سیستم خنک کننده‌( COOLING) مجهز شده‌اند، سرعت و قدرت بیشتر دستگاه‌ها باعث شده تا لیزر مو بهتر و سریعتر انجام شود.

دستگاه‌های لیزر خانگی ممکن است باز هم پیشرفته‌تر شوند، اما دستگاه لیزر مو صنعتی معمولا آپشن‌های بیشتری به نمونه اولیه خود اضافه می‌کنند.

آخرین تکنولوژی روز جهان در زمینه لیزر موهای زائد

دستگاه الکسانداریت دوئتو 2022، نمونه آخرین تکنولوژی پیشرفته در جهان است که برای تمام تایپ‌های پوستی مناسب بوده و قابلیت جوانسازی پوست را همزمان به همراه دارد. خوشبختانه در کلینیک ایران لیزر، از این دستگاه برای لیزر موهای زائد استفاده می‌کنیم. در صورتی که قصد انجام تزریق بوتاکس و یا لیزر موهای زائد خود را دارید با ما در ارتباط باشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.