مجله زیبایی

لیزر موهای سفید چطور انجام می‌شود؟

لیزر موهای سفید
5
(1)

لیزر موهای سفید را بطور کامل در این مقاله از سایت ایران لیزر اصفهان بیان کردیم. کلینیک زیبایی ایران لیزر، خدمات لیزر موهای زائد سفید و مشکی را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. از جمله خدمات لیزر ارائه شده در این مرکز زیبایی، لیزر موهای زائد دست، لیزر فول بادی و … است.

روش لیزر موهای سفید چیست؟

معمولا موهای سفید صورت، جنسی مقاوم‌ و سرسخت دارد. ازجاییکه برای حذف انواع موها دستگاه‌های لیزر متنوعی وجوددارد، بهتراست به این نکته توجه‌کنید که موهای زائد سفید با لیزر موهای زائد از بین نمی‌روند.

 لیزر موهای زائد سفید به کمک دستگاه الکترولیز،  انجام می‌شود.

لیزر موهای زائد چه ارتباطی با ملانین مو دارد؟

رنگدانه‌ ملانین تعیین‌کننده رنگ پوست و موی افراد است و میزان تولید آن در بدن افراد مختلف متفاوت است. اغلب در رابطه با لیزر و حذف موهای با ملانین بالا که بور و سفید نیستند، مشکلی پیش نمی‌آید.

این عارضه بیشتر با افزایش سن، بروزکرده و تولید ملانین کم‌شده و رنگ موها در نقاط مختلف بدن خاکستری و به سمت سفیدرنگی می‌روند.

لیزر موهای سفید
لیزر موهای سفید

نواحی رویش موهای زائد سفید در خانم ها و آقایان

اکثرا رویش موهای سفید، بعد از دوران یائسگی در ناحیه چانه صورت خانم‌ها نمایان می‌شود. همینطور رویش موهای سفید در آقایان، در نواحی گوش و ابروها، زودتر مشاهده می‌شود.

فاکتورهای ژنتیکی و برخی از انواع آنمی، اختلال در عملکرد تیروئید، از عواملی هستند که سبب سفیدشدن موها می‌شوند.

آیا وجود موی سفید سبب اختلال در لیزر می شود؟

موهای سفید از نظر شکل ظاهری و همینطور جنس، با دیگر موها تفاوت چندانی ندارند اما در زمان لیزر، موجودنبودن ملانین در ریشه موهای سفید باعث اختلال در آن‌ها شده و عملکرد لیزر را بی‌تاثیر می‌کند. ملانین و یا قسمت رنگدانه ساز فولیکول، انرژی اشعه لیزر را جذب‌کرده و باعث انهدام ریشه مو می‌شود.

 اگر انرژی اشعه لیزر جذب نشود، تاثیری ‌هم جهت حذف موهای زائد سفید نخواهدداشت. درنهایت گرما و حرارت لیزر توسط پوست جذب‌شده و احتمال سوختگی پوست صورت هم بوجودمی‌آید.

لیزر موهای زائد سفید با الکترولیز

الکترولیز، بهترین راه حل برای خانم‌هایی است که موهای صورتشان ضخیم و سفید شده است. در این روش یک پروب بسیار ریز متصل به دستگاه الکترولیز به فولیکول مو داخل پوست یک جریان شیمیایی یا انرژی گرمایی انتقال می‌دهد و منجر به از بین رفتن فولیکول مو می‌شود.

تکرار چند جلسه الکترولیز برای حذف موهای زائد سفید لازم است اما درنهایت، نتیجه آن ارزشمند است.

نکات مهم قبل از حذف موهای زائد سفید با لیزر

ضروری است که، قبل از استفاده از هر روشی برای حذف موهای زائد، پوست را تمیز و مرطوب نگه دارید تا احساس درد کمتری داشته‌باشید. بهتراست بعد از انجام لیزر، نواحی مدنظر پوست صورت را ضدعفونی‌کنید تا آلودگی و عفونت از منافذ باز وارد پوست نشود.

 دقت‌کنید هر روش پزشکی یا آرایشی که برای حذف موهای زائد سفید با لیزر رنگ خود انتخاب می‌کنید به انجام روند منظم و متوالی آن بستگی‌دارد تا از آن روش نتیجه مثبتی گرفته و موهای زائد سفیدتان کاهش پیداکند.

حذف موهای زائد سفید با لیزر
حذف موهای زائد سفید با لیزر

بکاربردن رنگ مو برای حذف موهای سفید با لیزر

یکسری رنگ‌های کربنی وجوددارند که برای این کار تولید شده‌اند. با اینکار اشعه لیزر توسط رنگ کربنی جذب‌شده و حرارت آن فولیکول مو را کوچک‌تر می‌کند و جلوی مسیر رشد موها را می‌گیرد. این راه می‌تواند به ازبین رفتن موهای سفید توسط لیزر کمک کند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.