مجله زیبایی

ماندگاری لیزر موهای زائد چه مدت است؟ | بررسی همه عوامل

ماندگاری لیزر موهای زائد
0
(0)

زمانی که فولیکول مو به صورت کامل نابود شود، دیگر مویی در آن فولیکول رشد نمی‌کند. ماندگاری لیزر موهای زائد تحت تاثیر شرایطی 100 درصد خواهد بود. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به بررسی علل ماندگاری بیشتر لیزر موهای زائد بپردازیم.

دستگاه مناسب پوست خود را انتخاب کنید

قدم اول برای ماندگاری لیزر موهای زائد انتخاب دقیق دستگاه لیزر مو می‌باشد. باید با توجه به رنگ پوست و رنگ مو و همچنین ضخامت مو نسبت به انتخاب دستگاه لیزر مو اقدام کنید. در کلینیک‌های معتبر که پزشک متخصص حضور داشته باشد این کار توسط پزشک انجام می‌گیرد. ما در کلینیک ایران لیزر به صورت دقیق دستگاه با طول موج مناسب پوست شما را تشخیص می‌دهیم.

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

در سراسر جهان افراد با رنگ‌های پوستی متفاوتی وجود دارند. ۶ نوع پوست برای کل دنیا وجود دارد از شماره ۱ تا شماره ۶. به این صورت که شماره یک افرادی با رنگ پوست خیلی روشن و شماره ۶ افرادی هستند، با پوست بسیار تیره.

این نکته بسیار مهم است تا بتوانید به صورت قطعی ماندگاری لیزر موهای زائد را بالا ببرید.

در کشور ما ایران، ۴ نوع رنگ پوستی وجود دارد. افرادی که پوست‌های خیلی روشن دارند تایپ ۱ نامیده می‌شوند. افرادی که پوست روشن دارند تایپ ۲ هستند. افرادی که پوست‌های گندمی مایل به روشن دارند در تایپ ۳ قرار دارند و افرادی که پوست‌های گندمی مایل به تیره دارند در تایپ ۴ قرار دارند.


طول موج مناسب برای پوست‌های متفاوت

برای افرادی که تایپ پوستی ۱ و ۲ دارند، طول موج مناسب برای لیزرموهای زائد الکس می‌باشد.

طول موج مناسب برای افراد با تایپ پوستی ۳ و ۴ طول موج ان دی یاگ است.

افرادی که سولار انجام داده‌اند و یا به صورت غیر طبیعی پوست تیره دارند مانند آفتاب گرفتن در تایپ پوستی ۴ قرار دارند. افرادی که پوست خیلی تیره دارند افراد با تایپ پوستی ۵ و ۶ ، مانند آفریقایی‌ها طول موج مناسب برای این افراد دایود می‌‎باشد.

مراقبت‌های قبل از لیزر را رعایت کنید

این یک الزام است که باید قبل از لیزر مو به صورت دقیق تمام موارد را رعایت کنید تا ماندگاری لیزر موهای زائد به بیشترین مقدار خودش باشد. لیست مراقبت های قبل از لیزر مو در ادامه لیست شده است:

  • شیو موهای زائد موضع به صورت کامل: بین 6 تا 12 ساعت قبل از مراجعه به کلینیک باید به صورت کامل شیو کنید. هیچ ساقه مویی روی پوست شما نباید باشد. با یک تیغ تیز این کار را انجام دهید.رعایت بازه زمانی حداکثر 12 ساعته بین شیو و جلسه لیزر یک اصل مهم برای ماندگاری لیزر موهای زائد است.
  • اجتناب از سولار و آفتاب گرفتن قبل از جلسه لیزر: سولار گرفتن و آفتاب گرفتن قبل از جلسه لیزر ممنوع. اگر قصد برنز کردن یا دوش آفتاب را دارید حداقل باید 4 تا 5 روز از آن گذشته باشد و سپس برای لیزر اقدام کنید.
  • عدم استفاده از مواد افزودنی روی پوست : استفاده از هرگونه لوسیون، دئودورانت، مام زیربغل، مواد آرایشی و هر ماده افزودنی دیگر که به پوست شما افزوده می‌شود،‌ در جلسه لیزر ممنوع است. برای کسب ماندگاری لیزر موهای زائد باید این مورد را رعایت کنید.
  • عدم استفاده از کافئین در کمتر از دو ساعت مانده به جلسه لیزر
  • مصرف داروی خاص باید حتما به پزشک کلینیک گزارش شود.
  • عدم استفاده از پمادهای بی حسی: استفاده از پمادهای گروه لیدوکائین ممنوع است و دستگاه ما به هیچ عنوان درد ندارد. یک گزش خفیف احساس می‌کنید، استفاده از این پمادها باعث ایجاد لک خواهد شد.
  • همراه داشتن لباس تمیز و آزاد برای پوشیدن بعد از لیزر موهای زائد
  • قبل از حضور در کلینیک دوش بگیرید
  • مصرف این داروها ممنوع است: در صورت استفاده از داروهایی که تاثیر مستقیم بر پوست دارند مانند داروی راکوتان یا سرم‌های ویتامین C که پوست را حساس می‌کنند یا لایه بردارها باید به مشاور ما گزارش دهید.

برای ماندگاری لیزر موهای زائدمراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد را جدی بگیرید

پس از لیزر موهای زائد باید چه کارهایی انجام دهید تا ماندگاری لیزر موهای زائد به بیشترین میزان خود برسد؟

برای ماندگاری لیزر موهای زائد اصلا شیو نکنید:

تا دو هفته پس از لیزر موهای زائد نباید شیو کنید و اصلا به موها دست نزدید. چون پروسه دفع مو دو تا سه هفته طول خواهد کشید.

لباس تنگ وآلوده نپوشید:

از پوشیدن لباس تنگ و کثیف خود داری کنید چون لیزر منافذ پوست را تا حدی ملتهب می‌کند و پوشیدن لباس تنگ یا آلوده این التهاب را تشدید خواهد کرد.

برای ماندگاری لیزر موهای زائد ممنوعیت های دارویی را رعایت کنید:

از خوردن زینک مولتی ویتامین و ویتامین های گروه B هرنوع هیر ویت و هر نوع دارویی که باعث رشد مو و ناخن می‌شودپرهیزکنید زیرا  باعث اختلال در روند لیزر می‌شود.

برای ماندگاری لیزر موهای زائد دوش نگیرید

تا 24 ساعت پس از لیزر موهای زائد از دوش گرفتن و زدن آب به موضع خودداری کنید.

در معرض نور خورشید نباشید

مقابل آفتاب مستقیم نرید آفتاب نگیرید، سولاریوم نرید و سه تا چهار روز بعد از لیزر این کار را انجام دهید.

برای کسب نتیجه عالی ماندگاری لیزر موهای زائد میکاپ نکنید:

ارایش صورت در افرادی که لیزر صورت انجام داده اند تا 24 ساعت ممنوع است و نهایتا از کرم ضدافتاب بی رنگ استفاده کنید.

خودداری از لمس پوست

بعد از انجام جلسات لیزر، منافذ پوست شما باز می‌شوند و در معرض انواع باکتری‌ها قرار می‌گیرند. به همین دلیل توصیه می‌شود که از لمس پوست با دست های آلوده جلوگیری شود

جلوگیری از تعریق زیاد بدن

اگر اهل فعالیت‌های ورزشی و باشگاه رفتن هستید، بهتر است پس از جلسات لیزر از فعالیت‌هایی که باعث تعریق زیاد بدن می‌شوند تا حداقل یک روز خودداری نمایید.

مهمترین نکته برای افزایش ماندگاری لیزر موهای زائد

در پایان مهم‌ترین نکته که برای افزایش ماندگاری لیزر موهای زائد باید حتما رعایت شود رعایت فاصله زمانی بین جلسات است. در ایران لیزر به صورت دقیق برای زیباجویان پرونده تشکیل داده می‌شود و تعداد جلسات و فاصله زمانی بین جلسات و همچنین گزارشات به صورت دقیق در آن ثبت خواهد شد. برای رزرو نوبت با ما در ارتباط باشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.