مجله زیبایی

برای حذف موهای زائد باید چند جلسه لیزر شرکت کنم؟

تعداد جلسات لیزر
5
(2)

تعداد جلسات لیزر موهای زائد را در این مقاله ازسایت ایران لیزر اصفهان، بیان خواهیم‌کرد، با وجود آنکه لیزر موهای زائد، به سرعت در بین مردم رایج شد و افراد بسیاری جهت از بین بردن موهای زائد بدن خود به این روش روی آوردند، اما فرایند حذف موهای زائد با این روش، سریع و خیلی زود بازده نیست و برای آنکه همه موهای زائد یک ناحیه را از بین ببرد، نیاز به زمان دارد.

برای دریافت بهترین نتیجه از این شیوه درمانی، نیاز است که افراد 5 الی 10 جلسه لیزر را پشت سر گذاشته و هر یک از این جلسات را در فاصله زمانی 4 تا 8 هفته از جلسه قبل خود انجام‌دهند. 

این مسئله به دلیل طبیعت بدن افراد و روند رویش موهای زائد است که چرخه استفاده از لیزر را برای حذف موهای زائد بطور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تعداد جلسات لیزر
تعداد جلسات لیزر

چرخه رویش موهای بدن

برای آنکه بدانید جهت حذف موهای زائد به چند جلسه لیزر نیازدارید و همچنین برای آنکه متوجه روند حذف موهای زائد با لیزر شوید، ابتدا نیاز دارید که درباره چرخه رشد موهای زائد در بدن اطلاعات به دست آورید، حفره‌های کوچکی در اعماق پوست بدن انسان وجود دارد که فولیکول‌های مو در آن قرار می‌گیرد.

فولیکول‌های مو در واقع همان ریشه‌های مو هستند و موها از داخل آن‌ها شروع به رشد می‌کنند. هر فولیکول مو در طول روند رشد خود سه فاز مختلف رشد را طی می‌کند که ممکن است هر یک از این فازها، از چند روز تا چند ماه و یا سال زمان ببرد. این مسئله کاملا بستگی به محل قرار گیری فولیکول مو و نوع مو زائد دارد. در ادامه فازهای مختلفی که فولیکول‌های مو در طول فرایند رشد خود آن را طی می‌کنند، شرح داده شده است:


•    فاز رشد: فاز رشد که نام علمی آناجن (Anagen) هم دارد، فاز فعالیت فولیکول های مو است. احتمال دارد که موهای زائد بدن از چند روز تا چند ماه در این فاز باقی بمانند.

در هر دوره، 15 تا 20 درصد موهای بدن در فاز رشد قرار می‌گیرند. این موها که در فاز رشد قرار دارند و یا در اصطلاح فعال هستند همان موهایی هستند که لیزر، آنها را مورد هدف قرارداده و از بین می‌برد.


•    فاز انتقال: فاز انتقال که نام علمی کاتاجن (Catagen) هم دارد، و مدت زمانی است که در طول آن، رشد موها متوقف شده و موها از حالت فعال به حالت منفعل تغییر فاز پیدا می‌کنند.

در این دوره، اندازه فولیکول‌های مو کوچک‌تر از حالت فعال شده و از منابع تغذیه‌ خود که مواد لازم برای رشد را فراهم می‌کردند جدا می‌شوند.

 در این دوره بر آمدگی‌هایی که در محل رویش موهای زائد بر روی پوست ایجاد می شود و دلیل آن رشد موهای زائد است از بین رفته و سطح پوست در محل منافذ، کاملا یکدست و بدون برآمدگی می‌شود. ممکن است موهای زائد به مدت چند روز تا چند هفته در این وضعیت باقی بمانند.


•    فاز استراحت: فاز استراحت که با نام علمی تلوجن (Telogen) هم معرفی می‌شود، مدت زمانی است که فولیکول‌های مو برای بازیابی نیروی خود و جذب دوباره ذخیره‌های غذایی، نیازدارند که فعالیت خود را دوباره از سر بگیرند.

 در این دوره فولیکول‌های مو پس از آنکه مواد غذایی مورد نیاز خود را جذب کردند، مجددا شروع به رشد می‌کنند و برآمدگی‌های ناشی از رشد موها دوباره روی پوست نمایان می‌شود و موهای زائد هم دوباره روی پوست نمایان می‌شوند.

 پس از این دوره، موها مجددا وارد فاز فعالیت یا آناژن شده و رویش خود را شروع می‌کنند.

چرخه رشد فولیکول مو
چرخه رشد فولیکول مو

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *