مجله زیبایی

آیا لیزر موهای زائد سرطان‌زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان‌زاست؟
0
(0)

امروزه لیزر کردن موهای زائد بدن در صدر جدول روش‌های از بین بردن موهای زائد قرار گرفته است. لیزر موهای زائد نسبت به وکس، شیو، کرم‌های موبر و … از طرفداران بیشتری برخوردار است. اما این سوال برای همه پیش می‌آید که آیا لیزر موهای زائد سرطان‌زاست؟

در کلینیک ایران لیزر به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های لیزرموهای زائد در اصفهان قصد داریم به صورت تخصصی درباره سرطان‌زا بودن لیزر موهای زائد بحث کنیم. با ما همراه باشید.

‌سرطان‌زا بودن لیزر موهای زائد در آقایان و بانوان

بطور کلی و قطعی پاسخ این پرسش منفی خواهد بود هم در خانم‌ها و هم در آقایان. با دید علمی به قضیه نگاه کنیم. در استفاده از لیزر نباید افراط کرد. اگر در یک کلینیک پذیرش شده‌اید پس طبق برنامه منظم اپراتور برای لیزر موهای زائد پیش بروید. اگر در بازه زمانی زودتر از موعد، برای جلسه بعدی لیزر اقدام کنید.

فولیکول مو در موقعیت مناسبی برای دوباره نابود شدن قرار نگرفته است و از طرفی این یک علت اصلی نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد است. به خاطر داشته باشید که نابودی فولیکول مو به معنای آسیب به آن است و افراط در این کار ممکن است خطر آفرین باشد.

آیا لیزر موهای زائد واقعا سرطان‌زا می‌باشد؟

مکانیسم لیزر مو به این صورت است که طول موج مورد نظر در محل مشخصی از بدن تابیده می‌شود. این اشعه جذب تیرگی می‌شود. قاعدتا تیرگی در پوست، ساقه موهایتان است که آنها را قبل از لیزر، شیو کرده‌اید. این اشعه از طریق ساقه به فولیکول مو انتقال پیدا می‌کند و باعث نابودی کامل فولیکول می‌شود.

اشعه توان بیشتری برای نفوذ بیشتر در پوست را ندارد و حداکثر 4 میلی‌متر در عمق پوست منتقل می‌شود. لذا آسیبی به پوست وارد نمی‌کند. عوارض لیزر موهای زائد جز حساسیت و التهاب چیز بیشتری نیست.

آیا لیزر موهای زائد باعث رشد سلول‌های سرطانی می‌شود؟

قطعا خیر، از دید پزشکان و متخصصان پوست و مو، همگی با این دید که سلول‌های سرطانی در اثر لیزر رشد می‌کنند یک اشتباه محض است.

آیا لیزر زیر بغل باعث سرطان می‌شود؟

به هیچ وجه، تنها آسیبی که ممکن است زیباجو در روند لیزر موهای زائد ببیند، سوختگی و التهاب خفیف است. که البته اگر کیلنیک معتبر و اپراتور حرفه‌ای باشد، این اتفاق هرگز نمی‌افتد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان‌زاست؟
آیا لیزر موهای زائد سرطان‌زاست؟

لیزر بیکینی آقایان باعث سرطان می‌شود؟

در لیزر موهای زائد آقایان ناحیه تناسلی، از آنجایی که از حساسیت بالایی برخوردار است، بیشترین چالش سرطانی شدن را دارد. در لیزر موهای زائد همانطور که در بالا مطالعه کردیم، عمق لیزر در ناحیه سطح پوست باقی می‌ماند و به قسمت بیضه‌ها هیچ‌گونه خللی وارد نمی‌کند، به طور دقیق‌تر، اشعه لیزر اصلا به بیضه نخواهد رسید.

لیزر بیکینی خانم‌ها سرطان‌زاست؟

پاسخ کاملا مشخص است. اصلا، این باور که لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می‎‌شود کاملا اشتباه است. از آنجایی که سیستم تناسلی خانم‌ها در عمق حداقل 10 سانتی متری از ناحیه لیزر قرار گرفته است،‌ پس به سادگی به اثبات امن بودن روش لیزر برای خانم‌ها خواهید رسید. لیزر موهای زائد در دوران بارداری برای زنان ممنوع است، در سایر زمان‌ها بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است.

لیزر موهای زائد در ناحیه سینه سرطان‌زاست؟

از آنجایی که پوست ناحیه سینه مخصوصا در خانم‌ها لطافت بیشتری دارد، حتما باید با یک اپراتور متخصص این کار صورت بگیرد. در اطراف سینه و وسط دو سینه بانوان معمولا رشد موهای زائد دیده می‌شود. به خصوص در بانوانی که تنبلی تخمدان دارند. بهترین کار برای لیزر سینه خانم، مشورت با پزشک است.

این یک افسانه است که لیزر پستان باعث سرطان می‌شود. عمق لیزر کم است و باعث تحریک نسوج سینه نخواهد شد. اما در خانم‌هایی که داروی به خصوصی مصرف می‌کنند و یا تحت شیمی درمانی هستند، حتما باید از پزشک خود مشورت بگیرند.

رابطه سرطان و لیزر موهای زائد

در پایان به عنوان جمع‌بندی باید بگوییم هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد. در صورتی که پاسخ سوالات خود را درباره سرطان و لیزر مو دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و پاسخ‌ها کارشناسانه را از ایران لیزر دریافت کنید.

آیا حذف موهای زائد با لیزر سرطان‌زاست؟
آیا حذف موهای زائد با لیزر سرطان‌زاست؟

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.