مجله زیبایی

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ | مدت زمان ماندگاری تاثیر لیزر

مدت زمان ماندگاری تاثیر لیزر
0
(0)

مدت زمان ماندگاری تاثیر لیزر، اینکه اثری دائمی دارد یا موقت را در این مقاله از ایران لیزر اصفهان بیان خواهیم‌کرد.

حذف مو از فولیکول مو تخریب شده به شکل دائمی انجام می‌شود. با این حال، افرادی که تحت درمان برای حذف موهای زائد قرار می‌گیرند، باید انتظار داشته باشند که ممکن ‌است برخی از موها در ناحیه مورد نظر دوباره رشدکنند.

با گذشت زمان، امکان درمان دوباره این ناحیه برای کاهشو و حذف تعداد موهایی که دوباره رشد می‌کنند وجوددارد.

اینکه آیا موها دوباره رشد می‌کنند یا نه به عوامل متعددی از جمله نوع موهایی که دوباره رشد می‌کنند و مهارت فردی که موها را از بین می‌برد، بستگی دارد.

اکثر مردم متوجه می‌شوند که موها وقتی دوباره رشد می‌کنند، روشن‌تر و کمتر از قبل دیده می‌شوند. این به دلیل آن است که لیزر ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند، حتی اگر نتواند آن را از بین ببرد.

اگر فولیکول مو ضعیف شود اما از بین نرود، در نهایت، مو دوباره رشد می‌کند. از بین بردن تک تک فولیکول‌های مو می‌تواند دشوار باشد، بنابراین اکثر مردم شاهد رشد مجدد موها بعد از لیزر می‌شوند.

هنگامی که موها دوباره رشد می‌کنند، امکان حذف دوباره آن‌ها با لیزر وجوددارد، بنابراین افرادی که می‌خواهند تمام موها را از بین ببرند ممکن است به چندین جلسه لیزر برای درمان نیاز داشته باشند.

در برخی موارد، ممکن است موها خیلی روشن، کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، فرد ممکن است از روش‌های دیگر حذف موهای زائد مانند کندن موهای باقی مانده هم استفاده کند.

مدت زمان ماندگاری تاثیر لیزر
مدت زمان ماندگاری تاثیر لیزر

لیزر موهای زائد چقدر طول می‌کشد؟

زمانی که فولیکول مو از بین برود اثر لیزر جهت حذف موهای زائد دائمی خواهدبود، این روند در طی چند جلسه لیزر موهای زائد اتفاق میفتد.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا موها دوباره رشدکنند به چرخه رشد موی فرد متقاضی لیزر بستگی دارد.

 برخی از افراد موهایی دارند که سریعتر از دیگران رشد می‌کند. موهایی که در مرحله استراحت هستند کندتر از موهایی که در فاز دیگر هستند رشد می‌کنند.

بیشتر افراد می‌توانند انتظار رشد مجدد مو در عرض چند ماه را داشته باشند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، آنها می‌توانند با مراجعه برای تمدید لیزر آن‌ها را نیز حذف کنند.

آیا تغییر رنگ پوست با لیزر سبب تغییر مدت زمان ماندگاری تاثیر لیزر می‌شود؟

حذف موهای زائد با لیزر در افرادی که با رنگ پوست روشن و موهای تیره هستند بهترین نتیجه را می‌دهد.

 این به دلیل آن است که کنتراست رنگدانه کمک می‌کند که پرتوهای لیزر، موها را مورد هدف تابش خود قرار داده، به داخل فولیکول حرکت کرده و فولیکول را از بین ببرد.

افرادی که پوست تیره یا موهای روشن دارند ممکن است به تعداد جلسات درمان‌ بیشتری نسبت به دیگران نیاز داشته باشند و ممکن است گاهی متوجه‌ آن شوند که رشد دوباره موهایشان بیشتر می‌شود.

برای از بین بردن دائمی مو، تکنسین باید بداند که چگونه موها را مورد هدف انتشار پرتوهای لیزر قراردهد و نوع مناسب لیزر را انتخاب‌کند.

تحقیقات منتشر شده در سال 2013 نشان داده است که لیزرهایی که طول موج های طولانی‌تری تولید می‌کنند روی پوست‌های تیره بهترین عملکرد را دارند.

میزان ماندگاری تاثیر لیزر
میزان ماندگاری تاثیر لیزر

عوارض و خطرات لیزر

در طول درمان، برخی از افراد احساس سوزش یا ناراحتی می‌کنند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین‌ها برای کاهش عوارض لیزر موهای زائد، به ناحیه‌ای از بدن که تحت درمان است، کرم بی‌حس‌کننده می‌زنند.

 با این حال، ممکن است برخی از افراد واکنش آلرژیک یا تحریک پوستی در پاسخ به مصرف کرم بی‌حس‌کننده داشته باشند.

معمولا عوارض جزئی شایع است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • معمولا تغییراتی در رنگ پوست، به ویژه در افرادی که پوست تیره دارند اتفاق بیفتد، و معمولا اثری موقتی دارد.
  • قرمزی پوست
  • تاول یا پوسته پوسته شدن پوست
  • گاهی اوقات، لیزر با تحریک پوست جهت حذف مو، می‌تواند باعث ایجاد اسکار شود.
  • پوست آسیب دیده نیز می‌تواند عفونی شود. اگرچه این عارضه نادر است، اما عفونت‌های پوستی می‌تواند گسترش یافته و حتی زندگی فرد را تهدید کنند.

ارائه تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و فواید آن از طرف متخصص لیزر می‌تواند به متقاضی لیزر کمک‌کند تا درمان مناسبی را انتخاب‌کند و خطر عوارض جانبی لیزر را کاهش‌دهد.

پس از حذف موهای زائد، فرد باید از قرارگرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند. نور خورشید می‌تواند پوست را تحریک‌کرده و خطر ایجاد تاول و زخم را افزایش‌دهد.

افرادی که درد شدید، تب، پوسته پوسته شدن، تاول یا سایر علائم آسیب و عفونت پوستی را تجربه می‌کنند بهتراست به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.