مجله زیبایی

آیا لیزر موهای زائد در دوران شیردهی ممنوع است؟

اثر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی
5
(1)

در رابطه با اثر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی باید بگوییم که در حقیقت لیزر موهای زائد هیچ بخش از شیردهی افراد را تحت تأثیر قرار نداده و مقدار شیر مادر را هم تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، کیفیت شیر ​​را کم نکرده و به غدد پستانی هم آسیب نمی‌رساند.

چرا می‌توانید لیزر موهای زائد در دوران شیردهی را با خیال راحت انجام دهید؟  

  • اشعه لیزر موهای زائد از غدد پستانی عبور نمی‌کند، حتی اگر جهت حذف مو زیر بغل استفاده شود هم تأثیری در بدن شما نخواهد داشت. اشعه لیزر فقط به اندازه 2 تا 3 میلی متر از پوست نفوذ می‌کند.
  • لیزر موهای زائد هیچ هورمون مربوط به شیردهی را تحت تأثیر قرار نداده و اجزای پرولاکتین یا اکسی‌توسین هم آسیب نمی‌رساند، پرولاکتین شیر تولید کرده و اکسی‌توسین نیز به پمپاژ آن کمک می‌کند.

عوارض لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

در رابطه با تاثیر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی، بطور کلی لیزر موهای زائد هیچ عوارضی برای زنان شیرده ندارد. با این حال، مواردی وجود دارد که باعث احساس ناراحتی و بروز برخی علائم می‌شود. این عوارض می‌تواند تحریک پوست، خارش یا درد خفیف باشد.

عوارض لیزر موهای زائد به شرطی که برای تسکین علائم از داروها استفاده نکنید مشکلی ایجاد نمی‌کند، پرهیز از مصرف مسکن و کرم‌های بیهوشی در دوران شیردهی مهم است زیرا اثرات این داروها می‌تواند وارد شیر شود.  

اثر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی
اثر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

آیا لیزر مو زائد در دوره شیردهی خطرناک است؟

در رابطه با تاثیر لیزر موهی زائد روی شیردهی، خوشبختانه مدرک علمی که خطرناک بودن لیزر موهای زائد در دوران شیردهی را تایید کند وجود ندارد، با این حال، اکثر کلینیک‌ها حاضر به رائه خدمات به مادران شیرده نیستند.

 بهتراست افرادی که تصمیم به لیزر موهای خود دارند، از پزشک متخصص خود مجوز این کار را دریافت کرده و آن را به مرکز ارائه دهنده خدمات لیزری ارائه دهند.

نحوه انجام لیزر مو‌های زائد ضرری برای شیردهی دارد؟

اشعه‌های لیزر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در مدت زمانی معین، روی سطح پوست و روی مو‌ها تابیده می‌شوند و با این تابش ملانین موجود در فولیکول مو انرژی تابشی لیزر را به حرارت تبدیل کرده و ریشه مو را بر اثر افزایش حرارت می‌سوزاند.

در لیزر موهای زائد، اشعه لیزر تا پیاز مو نفوذ کرده و آسیبی به اعضای درونی یا روال شیردهی بانوان در دوره شیردهی نمی‌زند.

اثر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی و پس از آن

در رابطه با اثر لیزر موهای زائد در دوران شیردهی و پاسخ به این سوال که آیا لیزر برای شیردهی ضرر دارد؟ باید اینگونه پاسخ دهیم که بهتراست که پس از پشت‌سر گذاشتن تغییرات هورمونی در دوران شیردهی برای لیزر درمانی به‌منظور حذف موهای زائد اقدام کنید.

 لیزر موهای زائد تاثیری روی اندام داخلی نداشته و عوارضی مثل نازایی و سرطان زا بودن آن، شایعه‌ای بی‌پایه و اساس است.

 بهتراست جهت انجام لیزر مو زائد یک کلینیک تخصصی زیبایی معتبر را انتخاب کنید و لیزر موهای زائد را با دستگاه‌های جدید و توسط متخصصین لیزر انجام ‌دهید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *