مجله زیبایی

آيا لیزر در دوران قاعدگی ضرر دارد؟

تاثیر لیزر در دوران قاعدگی
0
(0)

باوجود مزایای زیاد لیزر موهای زائد معمولا شایعات زیادی درباره آن وجود دارد که باعث بدبین شدن افراد به این روش حذف دائمی موها می‌شود. برخی از خانم‌ها گمان می‌کنند لیزر موهای زائد باعث تاخیر در زمان قاعدگی آن‌ها می‌شود یا درد و میزان خونریزی را تشدید می‌کند. این‌ها نمونه‌هایی از باورهای غلط نسبت به لیزر است که از گذشته به اشتباه دهان به دهان چرخیده است. در ادامه قصد داریم لیزر موهای زائد در دوران قاعدگی را بطور کامل بررسی نماییم.

در دوران قاعدگی می‌توان لیزر انجام داد؟

از آنجایی که شرکت مرتب در جلسات لیزر در میزان نتیجه گیری از آن بسیار موثر است، ممکن است برخی از جلسات با دوران قاعدگی تداخل داشته باشد. بهتر است در این دوران به جز ناحیه بیکینی، لیزر سایر نقاط بدن را انجام دهید و مطمئن باشید هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. عادت ماهانه محدودیتی را برای انجام لیزر ایجاد نمی‌کند و به دلیل حساسیت زیاد ناحیه بیکینی، از انجام لیزر در این قسمت خودداری می‌شود. البته افرادی که در دوران پریود خود از تامپون استفاده می‌کنند، می‌توانند لیزر ناحیه بیکینی را انجام دهند اما احتمال درد و قرمزی کوتاه مدت در این ناحیه وجود دارد. همچنین بهتر است بدانید لیزر موهای زائد تغییری در چرخه عادت ماهانه و سطح هورمون‌ها ایجاد نخواهد کرد و تاثیری در مدت زمان قاعدگی یا تاخیر آن نخواهد داشت.

لیزر در دوران قاعدگی درد بیشتری دارد؟

در دوران پریود، افزایش گردش خون و تغییر هورمون‌ها در بدن اتفاق می‌افتد که ممکن است میزان تحمل خانم‌ها را کاهش دهد. به همین دلیل احتمال دارد هنگام لیزر در این دوره درد بیشتری را احساس کنید. البته این درد بیشتر جنبه روانی دارد و بر اثر استرس شما بیشتر می‌شود اما می‌توانید قبل از انجام لیزر با پزشک مربوطه مشورت نمایید.

لیزر در دوران پریودی

آیا لیزر موهای زائد در دوران پریود باعث ناباروری می‌شود؟

یکی از باورهای غلط افراد، تاثیر لیزر در ناباروری است. درحالی که لیزر موهای زائد حتی در دوران پریود به هیچ وجه باعث ناباروری نمی‌شود. همانطور که در مقالات قبل گفتیم میزان نفوذ اشعه‌های لیزر به قدری کم است که به اعضای داخلی بدن و تخمدان‌ها آسیبی نمی‌رساند و فقط رنگدانه‌های موجود در فولیکول مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نتیجه گیری

مدت هاست که لیزر موهای زائد به عنوان بهترین روش حذف دائمی موها شناخته شده است اما هنوز اخبار اشتباه و شایعات زیادی درباره آن وجود دارد. لیزر در دوران قاعدگی هیچ تاثیر منفی نخواهد داشت و تا به حال هیچکدام از این شایعات اشتباه توسط پزشکان تایید نشده‌اند. شما قبل از انجام لیزر در این دوران بهتر است با یک پزشک متخصص درباره نگرانی‌های خود صحبت نمایید تا با خیال راحت در جلسه شرکت نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *