مجله زیبایی

لیزر جای جوش صورت | بهترین درمان برای انواع جوش پوست

لیزر جای جوش
5
(2)

لیزر جای جوش صورت را بطور کامل در این مقاله از سایت ایران لیزر اصفهان شرح خواهیم‌داد. کلینیک ایران لیزر اصفهان، علاوه بر ارائه خدمات زیبایی با بالاترین کیفیت، خدمات لیزر موهای زائد را با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌کند.

لیزر جای جوش چیست و چگونه عمل می‌کند؟

این نوع از لیزر، نوعی درمان جهت کم‌کردن و نیز برای از بین بردن جای لکه‌های باقی‌مانده از جوش‌های قدیمی انجام می‌شود.

جهت درمان جای انواع جوش با لیزر، نور را بر روی لایه‌ی ابتدایی پوست متمرکزکرده و جای جوش‌ها و بافت اسکار را از بین می‌برند، این روش علاوه بر آن، رشد سلول‌های جدید پوست را هم تحریک می‌کند تا جایگزینی مناسب برای بافت اسکار شوند.

هرچند که نمی‌توان گفت که لیزر جای جوش ۱۰۰ درصد می‌تواند لکه‌های باقی‌مانده را از بین ببرد، اما آن‌ها را به حداقل رسانده و حتی در بعضی از موارد، درد ناشی از آن‌ها را نیز کم می‌کند. با این حال، افرادی که جوش فعال، پوستی تیره یا چروکیده‌ دارند، کاندید مناسبی جهت رفع جای جوش با لیزر نیستند.

لیزردرمانی جای جوش لایه ابتدایی پوست را که همراه با زخم یا لکه است، از بین می‌برد. با از بین رفتن لایه‌ای از پوست صورت که با لکه است، پوست صورت صاف‌تر به نظر رسیده و جای جوش‌ها هم به اندازه قابل‌توجهی کم می‌شود.

 همزمان با حذف لایه آسیب‌دیده، گرما و نور لیزر باعث رشدکردن سلول‌های جدید پوستی می‌شوند. همچنین با گرم شدن این نواحی، جریان خون بیشتر شده و التهاب‌های پوستی کمتر می‌شود.

انواع لیزر جای جوش

مجله پزشکی Healthline انواع لیزر جای جوش را بطور کلی به دو دسته زیر تقسیم کرده‌است:

  • تخریبی: لیزر اربیوم YAG یا لیزر کربن دی‌اکسید در نوع تخریبی مورد استفاده قرارگرفته و کل لایه ابتدایی پوست در ناحیه آسیب‌دیده را حذف می‌کند. ممکن است قرمزی ناشی از لیزر جای جوش تخریبی پس از ۳ تا ۱۰ روز ناپدید شود.
  • غیرتخریبی: در این روش، از لیزر مادون قرمز برای حذف جای جوش استفاده می‌شود. گرمای ناشی از لیزر جای جوش غیرتخریبی سبب تحریک پوست برای تولید کلاژن شده و همچنین باعث رشد سلول‌های جدید برای جایگزین شدن بافت آسیب‌دیده پوست می‌شود.

لیزر فرکشنال

این نوع از لیزر بسیار مناسب برای از بین بردن اسکارها و آکنه ضخیم و ناهموار است. این نوع از لیزر جای جوش با از بین بردن بافت‌های ناهموار پوستی، ظاهر پوست را صاف کرده و با هدف قرار دادن رنگ‌دانه‌های پوستی، لکه‌های ناشی از جوش را حذف می‌کند.

 لیزرهای فرکشنال با افزایش تولید کلاژن ظاهر پوست را هم جوان می‌کنند و باعث شفافیت پوست می‌شوند.

 لیزر فرکشنال CO2 لایه‌های اول و دوم پوست را تحت‌تاثیر قرار داده و به رشد سلول‌های جدید پوستی کمک می‌کند. نتیجه لیزر جای جوش فرکشنال را حدودا یک هفته بعد از درمان می‌توانید مشاهده کنید.

لیزر جای جوش صورت
لیزر جای جوش صورت

لیزر پالسی IPL

لیزر پالسی IPL نوعی لیزر جای جوش به‌منظور درمان انواع جوش‌هاست که برای درمان انواع اسکارهای جزئی و لکه‌های قرمز پوستی ناشی از جوش کاربرد دارد.

 در این روش از لیزر، یک نور پالسی کالیبره‌شده شدید به سطح پوست می‌تابانند تا رنگ‌دانه‌های پوستی مانند نواحی تیره‌تر، قرمزی و لکه‌های ناشی از جوش را شناسایی کند.

اشعه لیزر به زیر پوست نفوذ کرده و ریشه مشکلات پوستی را برطرف می‌کند.

برای دریافت بهترین نتیجه از لیزر جای جوش IPL، بهتراست طی ۳ تا ۶ جلسه و با فاصله زمانی سه هفته یکبار تحت درمان قرار بگیرید.

لیزر Smoothbeam

لیزر Smoothbeam نوعی لیزر جای جوش است که غده‌های چربی موجود در لایه‌ ابتدایی پوست را مورد هدف تشعشع خود قرار می‌دهد.

 این لیزر با کوچک کردن دائمی غده‌های چربی، به درمان جوش کمک می‌کند و حتی باعث تولید کلاژن می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد با این روش درمانی، طی چهار جلسه لیزر درمانی، جای جوش را 98 درصد از بین می‌رود.

گاهی اوقات حتی پس از یک تا دو جلسه درمان هم نتیجه‌ای مطلوب نمایان می‌شود.

لیزر PDL

لیزر جای جوش PDL از یک پرتوی نور متمرکز برای هدف قرار دادن سلول‌های آسیب‌دیده پوستی استفاده می‌کند.

 این نور به گرما تبدیل می‌شود و لکه‌های ناشی از جوش، روزاسه و اسکارهای قرمز را بهبود می‌دهد. بیشتر بیماران برای رسیدن به بهترین نتیجه معمولا به یک تا سه جلسه درمان نیاز دارند. درمان با لیزر PDL جوش‌های التهابی را پس از ۱۲ هفته تا حد زیادی بهبود می‌دهد.

لیزر جای اسکار پوستی
لیزر جای اسکار پوستی

لیزر اربیوم

لیزر جای جوش اربیوم، نوعی لیزر تخریبی است که در این نوع، بافت‌های اسکار پوست و نیز سلول‌های آسیب‌دیده تبخیر می‌شوند. گرمای ناشی از این لیزر، پوست را جهت تولید کلاژن، تحریک کرده و با از بین بردن رنگ‌دانه‌های پوستی، آن را شفاف می‌کند.

طی دو تا سه هفته پس از درمان که عوارض آن بطور کامل بهبود پیدا کرد، می‌توانید نتیجه لیزر جای جوش اربیوم را مشاهده کنید. کلاژن موجود در سطح پوست افزایش پیدا کرده و نتیجه درمان تا دو سال پس از آن هم، ماندگار است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *