مجله زیبایی

رابطه لیزر مو و زگیل تناسلی

لیزر مو و زگیل تناسلی
5
(1)

با شایع تر شدن بیماری زگیل تناسلی، مراقبت‌ها برای پیشگیری از این بیماری بیشتر شده است. از طرفی چالش‌هایی درباره لیزر مو زائد و ارتباط آن با ایجاد زگیل تناسلی بیشتر شده است.

در کلینیک ایران لیزر قصد داریم تا به صورت دقیق و کامل به بررسی رابطه لیزر و تبخال تناسلی بپردازیم. همراه ما باشید.

زگیل تناسلی چگونه به وجود می‌آید؟

زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی است که به صورت هم سطح و یا به صورت برجسته در اطراف مقعد و واژن مشاهده می‌شود. زگیل‌ها معمولا به رنگ پوست ویا مقداری تیره‌تر هستند. خارش و قرمزی دارند و شخص باید به صورت مرتب چکاپ‌هایی در خصوص زگیل تناسلی داشته باشد.

محیط‌های مرطوب و باکتریایی مانند اطراف دهانه واژن در بانوان و همچنین نواحی بیضه‌ها در آقایان و البته مقعد در هر دو جنس، بیشتر مستعد زگیل یا همان تبحال تناسلی هستند. باید همواره بهداشت و مراقبت کافی برای خشک نگه داشتن این نواحی را مورد توجه قراردهیم.

این بیماری بیشتر مسری است و در مکان‌هایی مانند سالن های اپیلاسیون استخر، باشگاه ها و عموما جاهایی که پوشش کمتر است، امکان انتقال بالایی دارد.

آیا با داشتن زگیل تناسلی می‌توان لیزر مو انجام داد؟

لیزر بیکینی مطلقا برای افرادی که زگیل تناسلی دارند ممنوع است. لیزر ناحیه بیکینی باعث تشدید زگیل می‌شود. پیشنهاد ما این است که ابتدا به فکر درمان زگیل باشید و سپس برای لیزر مو زائد اقدام کنید. البته سایر نواحی بدن مانند لیزر دست و پا، لیزر زیربغل، لیزر سینه و … انجام می‌شود.

لیزر مو و زگیل تناسلی
لیزر مو و زگیل تناسلی

آیا زگیل تناسلی از طریق لیزر مو منتقل می‌شود؟

در صورتی که با دستگاه‌های لیزر تماسی که عموما از ژل حین کار استفاده می‌شود، لیزر کنید،‌ احتمال انتقال ویروس بسیار بالاست. همچنین در این دستگاه ها سلفون پیچ کردن سری دستگاه و استفاده از الکل برای ضدعفونی کردن دستگاه دلایل توجیهی هستند.

شما زیر بار این ریسک نروید! از دستگاه های بدون تماس که نسل جدید دستگاه های لیزر هستند استفاده کنید. ما در ایران لیزر مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا به نام دستگاه لیزر الکساندرایت دوئتو 2022 هستیم. این دستگاه بدون تماس بوده و هیچ گونه آلودگی را منتقل نمی‌کند. برای رزرو نوبت لطفا با ما در ارتباط باشید.

چگونه از انتقال زگیل تناسلی با لیزر پیشگیری کنیم؟

با رعایت موارد زیر به منظور لیزر موهای زائد، می‌توانید مانع انتقال زگیل تناسلی با لیزر موهای زائد و نیز مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم شوید:

  • به مراکز لیزری مراجعه کنید که جهت لیزر موهای زائد از لیزرهای غیرتماسی استفاده می‌کنند.
  • اگر دستگاه لیزر مو از نوع تماسی باشد، برای هر شخصی بصورت جداگانه از روکش سلفونی یکبار مصرف استفاده‌کنید، تا با اینکار از منتقل شدن زگیل تناسلی در زمان لیزر جلوگیری شود.
  • برای اینکه مانع انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد شوید، به مراکز معتبر مراجعه‌کنید.

همینطور بهتراست از لیزرکردن موهای زائد در سالن‌های زیبایی و مراکز غیرمعتبر مشابه آن بپرهیزید، زیرا متاسفانه خیلی از مراکز و سالن‌های نامعتبر به دلیل نداشتن آگاهی‌های کافی، اصول بهداشتی را برای پیشگیری از انتقال بیماری‌ها به درستی رعایت نمی‌کنند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.