مجله زیبایی

لیزر موهای زائد پوست‌های حساس

لیزر موهای زائد پوست‌های حساس
5
(1)

لیزر موهای زائد پوست‌های حساس را بطور کلی در این مقاله از سایت ایران لیزر اصفهان بیان خواهیم‌کرد.

بطورکلی رفع موهای زائد پوست‌های حساس با مشکلاتی همراه است، فرقی هم نمی‌کند که از تیغ یا وکس برای حذف مو استفاده کنید. استفاده از شیوه‌های سنتی بصورت عمومی، سبب بروز قرمزی، به وجود آمدن آکنه و دیگر حساسیت‌ها می‌شود.

برای این دسته از افراد، امکان استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد وجوددارد. لیزر می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای شیوه‌های سنتی رفع موهای زائد باشد. استفاده از لیزر در تمام نقاط بدن محدودیتی ندارد و تقریبا می‌توان در تمام نواحی از آن استفاده کرد.

 امکان استفاده از این روش درمانی حتی برای نقاط حساس بدن هم وجود دارد و همین موضوع باعث می‌شود که لیزر روشی مناسب برای پوست‌های بسیار حساس باشد. لیزر موهای زائد برای افراد با پوست حساس امن بوده و خطرات بسیار کمی را برای افراد متقاضی خواهد داشت.

حذف موهای زائد پوست‌های حساس با لیزر

 لیزر موهای زائد می‌تواند برای حذف موهای افراد با پوست حساس تاثیر بسیار خوبی داشته باشد و استفاده از آن برای تمامی پوست‌ها با درنظرداشتن چند مورد استثنا، امکان پذیر است.

لیزر موهای زائد پوست‌های حساس
لیزر موهای زائد پوست‌های حساس

دقت‌کنید که لیزر برای پوست‌های حساس مناسب است و اینکه اشعه‌های دستگاه‌های ليزر برای استفاده جهت حذف مو تمام قسمت‌های بدن و انواع پوست‌های حساس، به اندازه كافی بهترین نتیجه را به همراه دارد.

دستگاه‌های ليزر مجهز به خنك كننده منحصر به فرد هستند كه به آرامش، صافی و محافظت از پوست شما كمك می‌كند اما با امتحان کردن رو‌ش‌های دیگر جهت از بين بردن موهای زائد، متوجه می‌شوید که لیزر موها روشی مناسب و ایمن‌تر از همه را برای انواع پوست‌های حساس است.

استفاده از دستگاه لیزر مو نسبت به دیگر روش‌های سنتی حذف مو، راهکاری مناسب برای حذف موهای زائد این دسته از افراد است. دستگاه لیزر برای نابود کردن موهای زائد از نور استفاده می‌کند. نور دستگاه لیزر به سطح پوست به شکل متمرکز تابیده می‌شود.

 سپس این نور به انرژی حرارتی تبدیل شده و فولیکول موهای زائد را تحت تاثیر قرار خواهدداد. با تحت تاثیر قرار گرفتن فولیکول مو و حذف آن موهای زائد دیگر رشد نخواهند کرد. در این فرآیند به سطح پوست و سایر ارگان‌های بدن هیچ آسیبی وارد نمی‌شود. سطح مقطع مناسب لیزر موهای زائد به شکل همزمان می‌تواند روی چندین فولیکول تاثیربگذارد.

 از جایی که صرفا یک نوع لیزر نمی‌تواند روی تمامی ترکیب‌های رنگ پوست و مو تاثیربگذارد، از دستگاه‌های لیزر مختلفی استفاده می‌شود. مشاوره گرفتن از متخصص برای شما مشخص می‌کند که کدام دستگاه برای درمان موهای زائد شما مناسب است.

عوارض لیزر مو افراد با پوست‌ حساس

معمولا لیزر موهای زائد روشی تاییدشده و بدون خطر برای هر نوع پوست از جمله پوست‌های حساس است اما از جمله اصلی‌ترین عوارض احتمالی حذف موهای زائد با لیزر به شرح زیر است:

  1. بروز احساس درد و سوزش و نیز التهاب و قرمزی در ناحیه تحت لیزر
  2. احتمال پوسته پوسته شدن پوست
  3. تغییر رنگ یا ایجاد لکه در برخی از نقاط پوست
  4. ایجاد تاول در صورت شدید بودن میزان سوختگی و مبتدی بودن اپراتور لیزر
  5. احتمال بروز عفونت‌های پوستی
  6. آسیب‌های چشمی در صورت عدم پوشیدن عینک مخصوص لیزر در زمان کار

با وجود اینکه احتمال بروز عوارض بیان شده وجوددارد، با مراجعه به کلینیکی معتبر و مجهز به دستگاه‌های استاندارد و انتخاب پزشک متخصص و مجرب، هیچ عوارضی را به همراه نخواهدداشت.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.