مجله زیبایی

لیزر موهای زائد روی تاتو | اول تاتو کنم یا لیزر مو؟

لیزر موهای زائد روی تاتو
0
(0)

بیشتر افرادی که تاتو دارند و یا مایل به انجام این کار هستند، با یک سوال مواجه می‌شوند، آیا لیزر موهای زائد روی تاتو امکان پذیر است؟

ما در کلینیک ایران لیزر، قصد داریم این موضوع را به صورت کامل بررسی کنیم.

اهمیت لیزرکردن موهای زائد روی تاتو

لیزر موهای زائد در حال حاضر بهترین روش برای از بین بردن دائمی مو است. ممکن است در ناحیه به خصوصی از بدن مثلا سینه، بازو، شکم، کمر و یا هر ناحیه دیگر تاتو داشته باشید، برای زیباتر دیده شدن تاتو، پوست آن ناحیه،‌ باید بدون مو باشد، از طرفی اگر آقا باشید باید هر سه روز یکبار شیو کنید و اگر خانم باشید به صورت هفتگی، ‌نیاز به تراشیدن موهای روی تاتو دارید، اهمیت لیزر موهای زائد روی تاتو در اینجا به کار می‌آید.

آیا لیزر موهای زائد روی خالکوبی امکان پذیر است؟

متاسفانه خیر، تاتو باعث شده تا رنگدانه‌های فراوانی به پوست شما وارد شوند، اغلب هم برای تاتو از رنگ تیره استفاده می‌شود.

مکانیسم لیزر مو زائد روی تاتو به این صورت عمل می‌کند که اشعه لیزر جذب تیرگی روی پوست شما می‌شود، در لیزر بدن بدون تاتو، اشعه جذب رنگدانه‌های مو یا همان ساقه و فولیکول مو می‌شود و در پوست‌های تاتو شده، جذب تاتو می‌شود.

لیزر موهای زائد روی تاتو
لیزر موهای زائد روی تاتو

آیا لیزر مو زائد روی تاتو درد دارد؟

بسیار زیاد، در کلینیک‌های زیبایی معتبر هیچگاه لیزر موهای زائد روی تتو انجام نمی‌شود. تراکم رنگدانه‌های تیره روی پوست، باعث می‌شود تا اشعه با توان بیشتری پوست را مورد هدف قرار دهد و این به معنی بروز احساس درد بسیار زیاد برای زیباجو است.

عوارض لیزر موهای زائد روی تاتو

قطعا سوختگی و تاول را بعد از لیزر خواهیدداشت. از شما عزیزان می‌خواهیم که برای لیزر زائد روی تاتو حتما به صورت دقیق عمل کنید. سوختگی شدید و یا حتی تیرگی در ناحیه لیزر، در پوست‌های تاتو شده بسیار دردسر ساز خواهد بود و ممکن است زیبایی پوست را از بین ببرد.

اول تاتو کنم یا لیزر مو؟

قطعا ابتدا باید حذف مو زائد با لیزر را انجام دهید. تاتو پوست به معنای این است که هرگز در ناحیه تاتو شده امکان لیزر وجود ندارد. از شما می‌خواهیم اگر قصد تاتو دارید ابتدا دوره درمان لیزر را طی کرده و سپس برای تاتو زدن اقدام کنید.

هیچ راهی برای لیزر موهای زائد بعد از تاتو وجود ندارد؟

اطراف ناحیه تاتو را می‌توانید لیزر کنید. اپراتور لیزر، با قرار دادن محافظ کوچکی روی پوست تاتو شده، لیزر مو را با دقت برای شما انجام خواهدداد. در ادامه مقاله به این سوال پاسخ داده‌ایم.

بهترین دستگاه برای حذف موهای زائد با لیزر روی تاتو

قطعا تا این قسمت متوجه شده‌اید که امکان لیزر روی تاتو وجود ندارد. بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد بعد از تاتو وجود ندارد،‌ حتی اگر از دستگاه لیزر الکساندرایت دوئتو 2022 استفاده کنید، به شدت آسیب خواهید دید. لازم به ذکر است اگر قصد لیزر سایر نواحی بدن که اکثرا بدون تاتو هستند را دارید مانند، لیزر بیکینی، لیزر زیربغل، لیزر شکم و پهلو با این دستگاه در ایران لیزر پذیرای شما هستیم.

حذف موهای روی تاتو
حذف موهای روی تاتو

آخرین راه حل برای لیزر موی زائد روی تاتو

برای لیزر فول بادی، می‌توانید به ایران لیزر مراجعه کنید، ‌اما تمام نواحی تاتو شده به وسیله یک مداد مرزبندی شده و محافظ روی آن قرار می‌گیرد تا از تابیدن لیزر به قسمت تاتو شده جلوگیری شود. لیزر موهای آقایان و خانم‌ها در ایران لیزر به صورت حرفه‌ای و با کم دردترین دستگاه لیزر جهان انجام می‌شود.

برای لیزر مو زائد روی تاتو چکار کنم؟

باید به فکر پاک کردن تاتو باشید و پس از آن برای لیزر مو اقدام کنید. جز این هیچ چاره‌ای ندارید. در ایران لیزر تمام خدمات لیزر پوست سولار رفته، ‌لیزر پوست تیره و همه تایپ‌های پوستی انجام می‌شود،‌ اما لیزر موهای زائد روی تاتو امکان پذیر نیست.

آیا حذف موهای زائد با لیزر می‌تواند به تتو بدن آسیب برساند؟

بسیاری از مراکز زیبایی و لیزر مو از حذف موهای زائد ناحیه‌ای که تتو داشته باشد توسط لیزر کندلا الکس و کندلا خودداری می‌کنند.

ابتدا باید عوامل مختلفی را بررسی کنیم، تا بفهمیم که تتو بدن در اثر لیزر خراب شده یا اثر بدی روی آن می‌گذارد. برای مثال، اینکه این کار در کدام ناحیه از بدن باید انجام می‌شود، یکی از عوامل است.

چطور موهای زائد زیر قسمت تاتو شده را می‌توان لیزرکرد؟

اگر قصد حذف‌کردن موهای زائد زیر ناحیه تاتوی خود را دارید یا حتی قصد دارید که تحت درمان لیزر جهت پاک‌کردن تاتو و حذف موهای زائد با لیزر باشید، ابتدا باید تحت درمان حذف خالکوبی قرار بگیرید.

 در واقع اولین و بی‌خطرترین راه این است که اول از حضور تاتو خلاص شده و سپس هر متدی که خواستید را انجام دهید.

 وقتی که پوست شما بهبود یافته و آثار خالکوبی بطور قابل توجهی از بین رفت، تنها در این صورت است که می‌توانید درمان‌های حذف موهای خود را ادامه دهید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.