مجله زیبایی

لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای زائد دست
5
(1)

لیزر موهای زائد دست با تضمین بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت لیزر مو زائد دست و توسط متخصصین ایران لیزر اصفهان انجام می‌شود.

رنگ مو و نوع پوست از فاکتورهای اصلی در لیزر موهای زائد پا و دست‌ها هستند. در فرآیند لیزر، نور لیزر را رنگدانه‌های مو باید جذب‌کنند تا آسیبی به پوست نرسد.  

هدف از لیزرتراپی فقط آسیب رساندن به فولیکول‌های مو است. بنابراین، وجود تضاد بین رنگ مو و پوست در لیزر، باعث گرفتن بهترین نتیجه از لیزر می‌شود.

 برای مثال افراد با موهای زائد تیره و پوست روشن، از لیزر موهای دست خود بهترین نتیجه را می‌گیرند.

وقتی تفاوت کمی بین رنگ مو و رنگ پوست باشد، خطر آسیب رسیدن به پوست بیشتر می‌شود.

لیزر موهای دست برای رنگ موهایی که نور را به خوبی جذب نمی‌کنند موثر نیست.

 بنابراین، موهای زائد با رنگ‌های خاکستری، قرمز، بور و سفید گزینه مناسبی برای لیزر کردن نیستند.

روش لیزر کردن موهای زائد دست

در زمان لیزرکردن، اپراتور هندپیس دستگاه را به پوست شما فشار داده و باتوجه به نوع لیزر، از یک دستگاه جانبی خنک‌کننده یا یک ژل خنک‌کننده هم در نوک دستگاه برای محافظت از پوست و کم‌کردن خطر عوارض جانبی آن استفاده می‌کند.

وقتی اپراتور فرآیند لیزر موهای زائد را آغاز می‌کند، پرتوی لیزر از طریق پوست شما به فولیکول‌های مو منتقل‌شده و جذب آن می‌شود.

گرمای شدید ناشی از انتشار پرتوی لیزر باعث آسیب رسیدن به فولیکول‌های مو شده و این امر موجب توقف رشد مو می‌شود. در طول انجام این کار احتمال سوزش دستان شما نیز وجوددارد که با ابزارهای خنک‌کننده متصل به دستگاه می‌توان شدت آن را کم کرد.

معمولا لیزرکردن نواحی کوچک‌تر بدن مثل لب‌های بالایی، ممکن است در عرض چند دقیقه انجام شود. اما، لیزر نواحی بزرگتری چون دست و پا حدود یک ساعت طول می‌کشد.

لیزر موهای زائد دست
لیزر موهای زائد دست

عوارض لیزر موهای زائد دست

عوارض جانبی لیزر باتوجه به نوع پوست، رنگ مو، روش درمانی است و شدت آن با رعایت مراقبت‌های قبل و پس از درمان متفاوت متغیر است. شایع‌ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

  • سوزش پوست دست: ممکن‌است پس از لیزر موهای دست احساس درد، تورم و قرمزی رنگ پوست موقت را داشته‌باشید. با این حال، نشانه‌های عوارض لیزر معمولاً طی چند ساعت بعد از لیزر از بین می‌روند.
  • تغییر رنگدانه‌ها: لیزر موهای زائد ممکن است سبب تغییر رنگ پوست آسیب‌دیده، تیره یا روشن‌تر شدن آن شود. ممکن است این تغییرات موقتی یا دائمی باشند. تغییر رنگدانه‌های پوست بیشتر متوجه کسانی می‌شود که از قرارگرفتن در معرض نور آفتاب قبل یا بعد از درمان خودداری نمی‌کنند. همچنین، افرادی که پوست تیره‌ای دارند نیز ممکن‌است بعد از لیزرکردن، تحت تاثیر این عارضه قراربگیرند.
  • لیزر موهای زائد دست به ندرت باعث ایجاد تاول، پوست پوست شدن یا زخم و سایر تغییرات در بافت پوست دست شود.
  • بروز عوارض دیگری مثل سفیدی موهای زائد یا رشد بیش از حد مو در مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست‌های تیره نیز محتمل است. به دلیل احتمال آسیب دیدن شدید چشم، لیزرکردن موهای زائد برای ابروها و مناطق اطراف آن هرگز توصیه نمی‌شود.

نکات قبل از لیزر موهای دست

  • اجتناب از اپیلاسیون: قبل از لیزر از سایر روش‌های حذف مو مثل اپیلاسیون و الکترولیز استفاده نکنید زیرا این کار می‌تواند به فولیکول مو آسیب برساند. هنگام لیزر هر چه فولیکول‌ها مو قوی و محکم باشند، پرتوهای لیزر را سریعتر جذب می‌کنند. حداقل چهار هفته قبل از لیزر از اپیلاسیون خودداری کنید.
  • دست‌های خود را شیو کنید: چند روز قبل از لیزر پوست دست خود را به آرامی شیوکنید تا موهای ضعیف آن از بین برود. در این حالت فولیکول‌های مو محکم باقی مانده و فرایند لیزر موهای زائد دست را آسان‌تر می‌کنند.
لیزر موهای دست
لیزر موهای دست

مراقبت‌های بعد از لیزر مو زائد دست

  • اجتناب از نور خوشید: به توصیه‌های پزشک کلینیک، درباره اینکه بعد از لیزر در معرض نور خورشید قرارنگیرید، توجه کافی را داشته‌باشید. بهتراست در هر بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب SPF30 که در طیف‌های گسترده‌ای هستند استفاده کنید.
  • پرهیز از سولار: هرگز بعد از لیزر، حمام آفتاب نگیرید و بدن‌تان را برنزه نکنید. این کار باعث می‌شود تا سطح پوست آسیب پذیرشده و پوست را دچار خشکی و تاول‌کند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.