مجله زیبایی

درمان واریس پا با لیزر

درمان واریس با لیزر
0
(0)

درمان واریس پا با لیزر در کلینیک زیبایی ایران ایزر ارائه می‌شود، رگ‌ها دارای اندازه‌های مختلفی بسته به مکان و عملکرد خود هستند. بزرگترین رگ‌ها در مرکز بدن قرار دارند. این رگ‌ها، خون را از همه‌ی عروق کوچک‌تر جمع‌آوری می‌کنند و سپس آن را به قلب منتقل می‌کنند.

رگ‌های بزرگ‌تر دارای دریچه‌های یک طرفه هستند تا مانع از بازگشت و تجمع خون در جهت گرانش زمین و ایجاد واریس شوند. به طور کلی، خون از وریدهای سطحی به رگ‌های عمیق می‌رود و از آنجا از طریق شبکه‌ای از وریدهای بزرگ‌تر به قلب منتقل می‌شود.

این رگ‌های قابل مشاهده که با نام وریدهای واریسی شناخته می‌شوند، در پاها و ران‌ها شایع هستند، اما می‌توانند در هر قسمت از بدن ایجاد شوند. رگ‌های واریسی بزرگ قابل رؤیت، انحنایی، قابل لمس و طولانی هستند. رگ‌های عنکبوتی کوچک نیز بر روی سطح پوست ظاهر می‌شوند و مانند خطوط کوتاه، خوشه‌ای و پر پیچ و خم هستند. آن‌ها به طور معمول قابل لمس نیستند.

رگ‌های واریسی زمانی که دریچه‌های معیوب در رگ‌ها اجازه جریان خون عادی را نمی‌دهند، بزرگ و منبسط شده و با خون پر می‌شوند. رگ‌های واریسی معمولاً متورم و برجسته بوده و با رنگ آبی، بنفش تیره یا قرمز ظاهر می‌شوند و آن‌ها در اغلب موارد دردناک و ناراحت کننده هستند.
رگ‌های واریس در نزدیکی سطح پوست معمولاً جدی نیستند، اما گاهی اوقات می توانند به مشکلات دیگر منجر شوند. رگ‌های واریسی می‌توانند منجر به درد یا حتی زخم در پاها شوند. رگ‌های واریسی را می‌توان ناشی از تضعیف دریچه‌های عروقی یا دیواره‌های آن و التهاب در رگ‌ها (فلبیت) دانست. با این حال رگ‌های واریسی و عروق عنکبوتی معمولاً خطرناک نیستند.

بروز عروق واریسی به خصوص در زنان بسیار رایج است. حدود ۲۵ درصد از همه بزرگسالان دارای واریس هستند. تقریباً ۱ نفر از هر ۴ بزرگسالان مبتلا به وریدهای واریسی هستند.

در اکثر موارد، واریس در قسمت پایینی پاها ظاهر می‌شود. اگر بیمار تورم و درد و ناراحتی قابل ملاحظه‌ای را تجربه کند، درمان لازم است. خوشبختانه، تعدادی از گزینه‌های درمانی موجود هست که جدیدترین و به روز ترین آن لیزر رگهای واریسی است.
ما در کلینیک ایران لیزر رگ‌های واریسی شما را در هر ناحیه از بدن یا صورت با آخرین تکنولوژی درمانی رگ‌های واریسی انجام می‌دهیم.

درمان واریس پا با لیزر در کلینیک ایران لیزر

به طور کلی برای درمان واریس با استفاده از لیزر دو روش وجود دارد:

 • درمان و از بین بردن اثر واریس با لیزر سطحی
 • درمان واریس با روش درون رگی (نوعی جراحی)

ایران لیزر با داشتن بهترین دستگاه لیزر روز دنیا، الکسندرایت دوئتو 2022 و داشتن کادری حرفه‌ای، لیزر رگ‌های واریسی شما را در هر ناحیه از بدن یا صورت با آخرین تکنولوژی درمانی رگ‌های واریسی انجام می‌دهد. ما در ایران لیزر از روش سطحی استفاده می‌کنیم که این روش فاقد خونریزی، پانسمان و … است.

هزینه درمان رگ‌های واریسی بستگی به گستردگی ناحیه تحت لیزر دارد و در کلینیک ایران لیزر معمولاً از 1 تا 5 میلیون تومان است.

آیا درمان واریس با لیزر درد دارد

جواب سریع خیر است. جهت درمان واریس و از بین بردن آثار رگ‌های واریسی در کلینیک ایران لیزر ما از جدیدترین دستگاه روز دنیا استفاده می‌نماییم که این دستگاه علاوه بر نهایت اثر بخشی کمترین میزان درد و سوزش را دارد.

فیلم درمان واریس با لیزر

درمان سریع واریس پا در کلینیک ایران لیزر

علت ایجاد واریس پا چیست؟

ایجاد واریس در نواحی پا اغلب ژنتیکی است و ممکن است این بیماری از پدر و مادری که دچار آن باشند به فرزندان منتقل شود.

اگر در سوابق پزشکی خانوادگی نشانه‌هایی از بروز واریس مشاهده نمودید، بهترین کار انجام ورزش‌های پیشگیری کننده از ابتلا به آن است.

افرادی که اضافه وزن دارند و به طور منظم ورزش نمی‌کنند در معرض ابتلا به واریس هستند و برای کاهش ریسک آن بهتر است با انجام ورزش‌های مناسب و کاهش وزن، ریسک ابتلا به واریس را کمتر کنند.

هرچند ممکن است شما به طور منظم ورزش های مربوط به پیشگیری از واریس را انجام دهید، اما با این وجود اگر در مشاغلی که در آن‌ها باید زمان زیادی را روی پاهای خود بایستید مشغول به کار باشید باز هم امکان مبتلا شدن به واریس در شما وجود دارد و برای کم کردن این ریسک می‌توانید در محل کار از لباس‌های راحت تر و جوراب‌های واریس استفاده کنید و بهتر است دائم یکجا ثابت نایستید و یا ثابت نشینید.

درمان واریس با لیزر

لیزر درمانی یک روش موثر و سالم برای رفع بیماری واریس پا است که در این روش برای رفع مشکل نیازی به درد کشیدن‌های شدید و یا جراحی نمی‌باشد.

درمان واریس با دستگاه لیزر مانند رادیو فرکوئنسی از انرژی گرمایی برای از بین بردن عروق واریسی استفاده می‌شود. اما با این تفاوت که اغلب از لیزر درمانی برای درمان عروق عنکبوتی و مویرگ‌های واریسی کوچک تر استفاده می‌شود و بر خلاف رادیوفرکانسی که از ژنراتور فرکانسی برای منبع انرژی گرمایی استفاده می‌کند، منبع این انرژی گرمایی در این روش لیزر است.

آیا با نحوه لیزر درمانی آشنا هستید؟

در این روش همانند لیزر موهای زائد که با تاباندن اشعه به سطح پوست صورت می‌گیرد، با توجه به نوع واریس، گستردگی آن و رنگ واریس مراجع طول موج مناسب دستگاه انتخاب می‌شود و درمان واریس به راحتی انجام می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که انتخاب طول موج مناسب و تجربه کادر درمان یکی از مهمترین فاکتورهای نتیجه بخشی است.

درمان واریس پا با لیزر
درمان واریس پا با لیزر

لیزر سطحی برای درمان واریس

همانطور که از اسم این نوع لیزر درمانی واریس مشخص است، لیزر در این روش برای سطح پوست انجام می‌شود و برای رفع رگ‌های عنکبوتی و ریزی که روی سطح بدن دیده می‌شوند کاربرد دارد و برای از بین بردن این مویرگ‌های واریسی، انرژی لیزر در تماس مستقیم با پوست قرار می‌گیرد.

انواع روش‌های از بیردن واریس

روش‌های مختلف و متفاوتی برای رفع واریس وجود دارد که مهمترین آنها

 • لیزر درمانی واریس (سریع و کم خطر)
 • انواع مختلف جراحی (براساس تشخیص دکتر و هزینه آن)
 • درمان‌های خانگی و سنتی (تایید نشده و یا کم اثر)

درمان واریس پا با لیزر بهتر است یا جراحی

برای درمان واریس نمی‌توان به طور کلی بیان کرد که کدام یک از این دو روش بهتر است.

لیزر درمانی با توجه به مزیت‌های خود امروزه روش پرطرفدارتری نسبت به جراحی شده است، از آنجا که درمان واریس با لیزر یک عمل سرپایی به حساب می‌اید، در اینصورت در زمان بسیار صرفه جویی می‌شود به طوری که مدت آن بین 20 تا 40 دقیقه است.

همچنین جراحی با توجه به خطرات و درد شدیدی که دارد روشی قدیمی تر به حساب می‌آید.

اما با این وجود درمان واریس با لیزر یا جراحی، فقط به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد و ممکن است برای درمان، بیمار حتما به جراحی نیاز داشته باشد تا لیزر درمانی.

چه افرادی قادر به انجام لیزر درمانی هستند؟

بازه سنی برای افرادی که می‌توانند از لیزر استفاده کنند بین 18 تا 65 سال است و افرادی که خارج از این بازه هستند انجام این روش برای آن‌ها مقدور نیست و باید طبق بررسی‌های دقیق و نظر متخصص مربوط به آن از لیزر درمانی استفاده کنند.

 • لیزر درمانی واریس برای زنان باردار خطرناک است و این روش برای آن‌ها ممنوعیت دارد.
 • انجام لیزر تراپی برای هر کدام از گروه‌های زیر باید بسیار با احتیاط انجام شود:
 • افرادی که چاقی مفرط دارند
 • افرادی که سوابق بیماری‌های کبدی و مشکلات مزمن دارند
 • کسانی که قادر به راه رفتن و استفاده از جوراب‌های مخصوص واریس نیستند
 • کسانی که سابقه بیماری‌هایی که دچار لخته شدن خون را دارند

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

4 دیدگاه در “درمان واریس پا با لیزر

 1. مهرناز گفت:

  ممنون از مطالب آموزنده و بسیار خوبتان🙏👍

  1. کلینیک ایران لیزر گفت:

   ممنونیم از حسن انتخابتون🙏🏽😍

 2. سارا گفت:

  سلام.
  خیلی درد داره؟و برای صورت هم استفاده میشه.من صورتم رگ های واریس ریز داره که وجودش اذیتم می کنه و اینکه سه سال پیش در مرکز دیگه ای انجام دادم ولی نتیجه ای نداشت اصلا

  1. کلینیک ایران لیزر گفت:

   سلام وقت بخیر بله لیزر واریس برای رگهای واریسی صورت هم استفاده میشه و میتونه درمان را در تمام اعضای بدن انجام بده . این تکنولوژی لیزر واریس ۲۰۲۲ با تکنولوژی های قدیمی کاملا متفاوته و شما تاثیر لیزر را بلافاصله پس از انجام آن خواهید دید ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.