مجله زیبایی

رابطه سولاریوم و لیزر کردن | قبلش برم سولاریوم یا بعدش

رابطه لیزر و سولاریوم
0
(0)

رابطه سولاریوم و لیزر موهای زائد را در این مقاله از سایت ایران لیزر اصفهان بیان خواهیم‌کرد. اگر شما هم مایل هستید پوست خود را برنزه کنید، از طرفی هم برای لیزر موهای زائد در حال پیدا کردن یک کلینیک معتبر هستید، پس این مقاله مخصوص شماست در اینجا تمام سوالات در مورد رابطه لیزر موهای زائد با سولاریوم را بصورت دقیق پاسخ می‌دهیم.

رابطه سولاریوم و لیزر موهای زائد چیست؟

بله، ما در کلینیک ایران لیزر مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا در زمینه لیزر مو هستیم. دستگاه لیزر الکسانداریت دوئتو 2022 قابلیت تنظیم طول موج مخصوص برای افراد سبزه و آفتاب گرفته را دارد. با خیال آسوده می‌توانید برای تعیین نوبت با ما در ارتباط باشید.

آیا لیزر مو در پوست‌های آفتاب گرفته سبب سوختگی می‌شود؟

اگر بهترین دستگاه را برای لیزر پوست‌های تیره و سولار رفته انتخاب کنید، سوختگی رخ نخواهد داد. اپراتور باید به صورت تخصصی با دستگاه لیزر مو آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای پوست‌های سولار رفته، فراهم کند.

رابطه سولاریوم و لیزر موهای زائد
رابطه سولاریوم و لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر برای پوست‌های تیره و آفتاب گرفته

در انتخاب دستگاه لیزر باید نهایت دقت را داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم برای انجام لیزر موهای زائد، یک کلینیک معتبر پیدا کنید. دقت‌کنید که، لیزر موهای زائد بصورت اصولی هیچ گونه عارضه‌ای ندارد.

اما در صورتی که طول موج نامناسب برای اینکار درنظرگرفته‌شود و یا دستگاه لیزر مجهز به کولینگ ( خنک کننده) نباشد، سوختگی رخ خواهدداد. این موضوع برای همه تایپ‌های پوستی رخ می‌دهد و پوست‌های تیره و آفتاب گرفته جدا از این موضوع نیستند.

چه مدت بعد از سولاریوم، برای لیزر موهای زائد اقدام کنم؟

معمولا پیشنهاد متخصصین ایران لیزر این است که 7 روز از جلسه سولاریوم زیباجو گذشته باشد و پس از آن برای لیزرموهای زائد اقدام کند.

اول لیزر مو انجام بدم، یا سولاریوم بروم؟

به‌منظور انتخاب بین لیزر و سولاریوم، قطعا ابتدا باید به سولاریوم بروید. اگر قصد برنزه کردن بدن خود را داشته‌باشید، حتما باید، نسبت به آفتاب گرفتن قبل از شروع لیزر اقدام کنید.

بعد از آن خواهید می‌تونید برای تعیین نوبت لیزر اقدام کنید. در مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد، اکیدا توصیه می‌شود که سولار انجام ندهید.

رابطه لیزر موهای زائد با سولاریوم
رابطه لیزر موهای زائد با سولاریوم

چرا بعد از لیزر نمی‌‎توانم به سولاریوم بروم؟

در هر جلسه لیزر، مقداری از پوست بدن به دلیل تابش اشعه لیزر، آسیب خواهددید و فولیکول مو تخریب می‌شود. فولیکول مو در بافت پوست قراردارد و این یعنی بافت پوست تخریب شده است. زمانی که به سولاریوم می‌روید، در واقع دقیقا پوست بدن را نشانه می‌گیرد و تداخل این دو باعث نابودی پوست می‌شود.

چه زمانی بعد از لیزر موهای زائد می‌توانم به سولار بروم؟

در رابطه سولاریوم و لیزر موهای زائد، معمولا بعد از گذشت یک هفته از اخرین جلسه درمانی لیزر، می‌توانید پوست خود را برنزه کنید. توجه‌کنید که تقریبا یک سال برای رفع موهای زائد زمان نیاز دارید، پس اگر خیلی به برنز شدن مایل هستید و توانایی تحمل بازه زمانی را ندارید، بهتر است از اسپری‌های برنزه کننده برای تیره شدن پوستتان استفاده کنید.

عوارض سولاریوم

  • افرادى که براى برنزه‌کردن از اشعه طبیعى خورشید، تخت‌هاى برنزه‌کردن و لامپ‌هاى برنزه استفاده مى‌کنند در معرض آفتاب سوختگى قراردارند.
  • اگر هنگام برنز کردن بدن از محافظت‌کننده چشم‌ها استفاده نکنید، اشعه ماورای بنفش باعث بروز ناراحتى موقت اما دردناک به نام فتوکونژینکتیویت یا فوتوکراتیت مى‌شود.
  • این قرمزى و التهاب پوستى (آفتاب سوختگى) به دلیل دریافت زیاد اشعه ماورای بنفش است.
  • برنزه‌کردن همچنین مى‌تواند در بلند مدت باعث بروز بیمارى‌هاى دیگرى هم شود.
  • درکل، قرارگرفتن بیش از حد در معرض تابش اشعه ماوارای بنفش ممکن است باعث بروز آب مروارید شود. آب مروارید درنهایت، ممکن است باعث نابینایى شود. این کار همچنین باعث بروز لکه قرنیه( فوتوکراتیت یا فتوکونژینکتیویت می‌شود.)
  • هر چه بیشتر در معرض تابش اشعه ماورای بنفش قرار بگیرید، احتمال ابتلا به سرطان هاى پوستى هم بیشتر مى‌شود.
  • قرارگرفتن در معرض تابش اشعه ماورای بنفش باعث مى‌شود پوست زودتر پیر شود و احتمال ابتلا به سرطان پوست نیز افزایش مى‌یابد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.