مجله زیبایی

آیا قبل از لیزر موهای زائد اپیلاسیون کنیم؟

اپیلاسیون قبل از لیزر
5
(1)

لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکساندرایت روی رنگدانه‌های فولیکول مو اثر گذاشته و مانع رشد دوباره موها می‌شود. اگر قبل از لیزر موها اپیلاسیون انجام داه باشید ساقه مو بطور کامل از فولیکول خارج شده و هیچ رنگدانه‌ای در فولیکول مو باقی نخواهد گذاشت که انرژی لیزر را جذب کند. بنابراین لیزر درمانی با کندلا الکساندرایت هم تاثیری نخواهد داشت.

مراجعین بسیاری پس از تکمیل درمان با لیزر کندلا الکساندرایت به کلینیک مراجعه کردند و شکایت دارند که همچنان موهای زائد بسیاری در ناحیه لیزر شده رشد کرده است.

و در این موارد با بررسی مشکل متوجه می‌شویم که افراد حدود ۲ تا ۳ هفته قبل از جلسات لیزر، از روش‌های اپیلاسیون یا بند انداختن از ریشه برای حذف موها استفاده کرده‌اند به همین دلیل موهای زائد با لیزردرمانی حذف نشده و مجدد ضخیم‌تر و سیاه‌تر رشد کرده است.

توصیه اکثر  تکنسین های لیزر به بیماران این است که یک روز قبل از جلسات لیزر کندلا الکس و همچنین در فاصله زمانی بین دو جلسه لیزر  مو های زائد خود را  فقط با روش شیو کردن  از بین ببرند.

چون با شیو کردن، همچنان مقداری از ساقه مو داخل پوست و در فولیکول باقی می ماند که در اینصورت برای درمان، دستگاه لیزرکندلاالکس بکار برده می‌شود.

اگر بین دو جلسه لیزر، از روش‌هایی مثل اپیلاسیون برای رفع موهای زائد خود بکار نبرید احتمال اینکه پس از پایان جلسات لیزر، موهای نازک‌تر و کم رنگ‌تر داشته باشید، بسیار افزایش می‌یابد. این عارضه به خصوص در نواحی صورت مثل پشت لب، چانه، گردن و خط ریش بیشتر مشاهده می‌شود.

براساس آمار افرادی که پس از تکمیل دوره لیزر موهای زائد مجدد از روش وکس یا اپیلاسیون استفاده می‌کنند احتمال برگشت موهای ضخیم‌تر آن‌ها ۵۰ درصد بیشتر می‌شود.

اپیلاسیون قبل از لیزر
اپیلاسیون قبل از لیزر

استفاده از وکس قبل از جلسات لیزر ممنوع

وکس، روشی نیمه دائمی برای از بین بردن موهای زائد است زیرا موها به مدت زمان ۴ تا ۶ هفته پس از درمان با وکس دوباره در منطقه وکس شده شروع به رشد می‌کنند.

 اما زمانیکه از شما خواسته می‌شود پیش از شروع جلسات لیزر، اصلاح کنید، منظور تکنسین استفاده از وکس نیست.

 بلکه باید ناحیه مورد نظر را شیو کنید. وکس کردن باعث خارج شدن موها از ریشه شده و لیزر کندلا الکس هم اثری روی فولیکول مو نخواهد داشت. پس استفاده وکس پیش از جلسات لیزر، ممنوع است.

محدودیت‌های حذف موها با وکس و تیغ قبل و بعد از لیزر

هرگز قبل از شروع جلسات لیزر مو از وکس استفاده نکنید، حداقل ۴ هفته قبل از لیزر موها از اپیلاسیون، وکس و استفاده از کرم‌های موبر خودداری کنید.

مو زائد هدف تابش اشعه کلیه دستگاههای لیزر کندلا الکس است و اپیلاسیون، بند انداختن و استفاده از موچین مو را از ریشه داخل پوست خارج می کند. شیو موها بهترین روش برای اصلاح مو زائد شما قبل و بعد از لیزر درمانی است.

در فاصله زمانی بین جلسات لیزر برای حذف موهای زائد بدن چه در ناحیه‌هایی که قبلا تحت درمان قرار گرفته یا ناحیه‌های دیگر بدن، حتما از تیغ اصلاح استفاده کرده و شیو کنید.

اپیلاسیون، موها و رنگدانه‌های پوست را بطور کامل از بین می‌برد اما با شیو کردن فولیکول و رنگدانه مو سرجای خود باقی می‌ماند. به همین دلیل به شما توصیه می شود که موهای خود را 4 هفته قبل از درمان با لیزر و نیز پس از انجام جلسات لیزر وکس نکنید.

 وجود موهای زائد در نواحی لیزر شده پس از پایان جلسات لیزر طبیعی بوده و تنها روش حذف موها تا پایان دوره درمان با لیزر، شیو کردن موهای اضافی است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 5 / 5. تعداد رای: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *