مجله زیبایی

آیا قبل از لیزر موهای زائد باید موها را شیو کنیم؟

شیو موهای زائد قبل از لیزر
0
(0)

زمان مناسب شیو موهای زائد قبل از لیزر را در این مقاله از سایت ایران لیزر اصفهان شرح خواهیم داد. همچنین می‌توانید مقاله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را نیز در این سایت مطالعه کنید.

زمان مناسب شیو موها قبل از لیزر

بهترین زمان شیو موهای زائد روز قبل از درمان با لیزر است، اگر روی پوست خود احساس سوزش داشته باشید و زمان کافی هم برای رشد مجدد موها نداشته باشید، در این زمان، پوست حساسیت خود را از دست داده و کمترین میزان سوزش احساس می‌شود.

ابتدا باید سلول‌های مرده پوست را با کمک تیغ، از بین ببرید. فراموش نکنید که با ژل اصلاح کننده و مرطوب کننده محل اصلاح را چرب و مرطوب کنید تا تیغ، درست اصلاح کند. در صورت عدم وجود داشتن کرم اصلاح، نرم کننده مو گزینه بهتری نسبت به صابون برای صاف کردن صورت است.

به‌منظور شیو موهای زائد قبل از لیزر، از تیغ اصلاح تازه استفاده کنید تا با ایجاد زخم یا بریدن پوست، خطر بروز حساسیت را به کمترین میزان خود برسانید.

شیو موهای زائد قبل از لیزر
شیو موهای زائد قبل از لیزر

آیا می‌توان بلافاصله قبل از لیزر شیو کرد؟

بهتراست بین شیو و لیزر موهای زائد کمی فاصله بیاندازید و بلافاصله قبل از جلسات درمانی خود از تیغ استفاده نکنید. زیرا این کار باعث می‌شود که یک لایه از پوست شما با تیغ بلند شده و تا مدتی هم جای پوست شکننده زیر آن را بگیرد.

بنابراین در طول این مدت و تا زمانی که یک لایه جدید از پوست ساخته شود، پوست زیرین به شدت حساس شده و ممکن است با تماس پرتو لیزر، دچار آسیب شود.

می‌توانید مقاله آیا لیزر محدودیت سنی خاصی دارد را هم در سایت ایران لیزر اصفهان مطالعه کنید.

چرا قبل از لیزر نباید از کرم موبر، موم یا اپلاسیون استفاده کنید؟

اگر بطور معمول برای خلاص شدن از موهای زائد از موم، کرم مو بر یا موچین استفاده می‌کنید، بهتراست این روند را به حالت تعلیق درآورید، روش اپیلاسیون، موها را بصورت کامل از بین می‌برد.

 بنابراین ملانینی برای هدف قرارگرفتن توسط لیزر کندلا الکس وجود نداشته، حتی کرم‌های موبر بخشی از ساقه مو زیر سطح پوست را هم از بین می‌برند، بنابراین در این روش در مقایسه با اصلاح کردن، ملانین کمتری برای مورد هدف قرارگرفتن وجود دارد.

قبل از لیزر اپلاسیون نشود
قبل از لیزر اپلاسیون نشود

زمان مناسب شیو موهای اضافی بعد از لیزر

بصورت ایده آل، بهتراست 10 روز پس از لیزر موهای زائد صبرکرده و سپس شیو کنید. کندلا  این میانگین مدت زمانی را به همه افراد متقاضی لیزر، توصیه می‌کند، زیرا موهای شما طی 5 تا 14 روز آینده شروع به رشد می‌کند تا مرحله ریختن اتفاق بیفتد.

زمانی که تحت درمان با لیزر کندلا الکس قرار می‌گیرید، مراقب ریزش مو هم باشید. چند روز پس از درمان با لیزر، موهای آسیب دیده شروع به ریختن می‌کنند، برخی از افراد این مورد را با رشد دوباره مو اشتباه می‌گیرند و به سرعت به تیغ اصلاح روی می‌آوردند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *