مجله زیبایی

عوارض لیزر صورت [ عوارض لیزر موهای زائد صورت ]

عوارض لیزر صورت
0
(0)

عوارض لیزر صورت را در این مقاله بیان خواهیم‌کرد. اگر لیزر موهای زائد توسط افراد متخصص انجام نشود، می‌تواند عوارضی را نیز به همراه داشته باشد.

یکی از رایج و نگران‌کننده‌ترین عوارض لیزر موهای زائد صورت، رشد مجدد موها در همان قسمت لیزر شده است.

اگر لیزر موهای زائد بصورت کامل انجام نشود، افراد طی مدت شش ماه، دوباره شاهد رشد مجدد موهای زائد خود خواهند شد. نکته‌ی مثبت لیزر موهای زائد این است که موهایی که دوباره رویش می‌کنند، سست و ضعیف هستند. انجام‌دادن لیزر موهای زائد بطور کامل در تمام دوره آن، باعث حذف موهای زائد می‌شود.

لیزر موهای زائد صورت را حتما در کلینیک تخصصی و با نظارت افراد مجرب انجام‌دهید تا عوارض خاصی را در پی نداشته باشد. با انجام‌دادن لیزر در مراکز غیرمعتبر، احتمال بروز عوارض جبران‌ناپذیری برای افراد وجود دارد.

پوسته پوسته شدن پوست بعد از لیزر صورت

استفاده از دستگاه لیزر غیرمعتبر، سبب ایجاد پوسته پوسته شدن در محل لیزر صورت می‌شود. ممکن‌است این عارضه که یکی از عوارض لیزر موهای زائد صورت است، کمی برای افراد آزاردهنده باشد، اما این مسئله بطور کلی منجر به مشکلات دائمی نمی‌شود. دقت‌کنید که حتما به توصیه‌های بعد از لیزر موهای صورت پزشک توجه‌کنید.

احتمال بروز عفونت

احتمال ایجاد عفونت در روش حذف موهای زائد، وجوددارد. این عارضه لیزر، به‌ندرت اتفاق می‌افتد. رعایت نکات بهداشتی، مانع بروز این عارضه می‌شود.

عوارض لیزر موهای زائد صورت
عوارض لیزر موهای زائد صورت

ایجاد آسیب چشمی از عوارض لیزر صورت است

اگر به‌منظور محافظت از چشمهایتان در زمان لیزر موهای زائد صورت از عینک ایمنی، استفاده نکنید، احتمال بروز آسیب چشمی وجوددارد، مخصوصاً زمانی که بخواهید موی صورت را لیزرکنید. سعی‌کنید در طول درمان هر دوره لیزر، محافظ چشم را ببندید.

بروز تغییرات رنگدانه‌ای پوست

پس از عمل لیزر، تغییرات رنگدانه‌ای در پوست افراد ایجاد می‌شود. پوست در ناحیه‌ای از بدن فردی که لیزر موهای زائد را انجام داده‌است، بطور موقت روشن یا تیره‌تر می‌شود.

 تغییر رنگ پوست از جمله عوارض لیزر موهای زائد صورت است که به تدریج به حالت عادی بر می‌گردد، بهتراست نکات قبل از لیزر موهای زائد را بخوانید.

ایجاد تاول روی صورت با لیزر موهای صورت

ایجاد تاول روی پوست صورت از عوارض لیزر صورت بسیار نادر است، اما ایجاد سوختگی و بروز تاول در محل لیزر موهای زائد صورت، می‌تواند در نتیجه‌ی کار افراد بدون مهارت، برای شما اتفاق بیفتد.

 اگر قبل از انجام لیزر پوست افراد به درستی خنک شود، نباید سوختگی ایجادشود. حتما مطمئن شوید که اپراتور لیزر باتجربه باشد.

ایجاد بافت اسکار یا جوش روی صورت

تشکیل اسکار پوست معمولاً اتفاق نمی‌افتد، اما اگر صورت بگیرد، عارضه دائمی می‌شود. خطای اپراتور لیزر در زمان درمان، احتمال دارد سبب ایجاد بافت اسکار در محل لیزر موهای زائد پوست صورت شود.

 اگر اپراتور لیزر موهای زائد ماهر باشد و از تنطیمات مناسب لیزر براساس نوع پوست شما و ناحیه مورد نظر شما برای درمان استفاده‌کند، اسکار پوست تشکیل نمی‌شود. توجه به توصیه‌های متخصص احتمال ابتلا به این عارضه را کم می‌کند.

احساس درد و بروز قرمزی و حساسیت‌های خفیف

عوارض لیزر صورت، از جمله احساس درد خفیف و بروز قرمزی در محل درمان، برای اکثر افراد گذرا و موقت بوده و جای نگرانی نیست.

عارضه قرمزی یا بروز تورم در محل، از عوارض لیزر موهای زائد صورت است که موقت بوده و با گذشت زمان، این عوارض برطرف شده و دیگر برنمی‌گردند.

عوارض لیزر صورت

عوارض احتمالی لایه برداری پوست با لیزر

ممکن است افراد طیف وسیعی از عوارض لیزر پوست را تجربه‌کنند. برخی از رایج‌ترین و همینطور عوارض نادر آن عبارتند از:

 • بروز خارش و التهاب و قرمزی پوست: پس از لایه برداری پوست با لیزر، ممکن است افراد دچار قرمزی رنگ پوست شوند که به مدت چند ماه طول بکشد. اگر بیماری‌های پوستی خاصی هم داشته‌باشید، ممکن است این سوزش تشدید پیداکند. برخی از بیماران دچار تورم خفیف و خارش هم می‌شوند.
 • تغییرات در رنگ پوست: در برخی موارد، این روش می‌تواند باعث هیپرپیگمانتاسیون یا هیپوپیگمانتاسیون شود، به این معنی که ممکن است پوست نسبت به قبل از درمان تیره‌ یا روشن‌تر شود. معمولا این عارضه موقتی است، اما تغییرات دائمی بیشتر برای افراد با پوست تیره‌تر رخ می‌دهد.
 • آکنه: پس از درمان از بانداژ یا استفاده بیش از حد از کرم‌ها خودداری کنید. این می‌تواند سبب ایجاد آکنه شود.
 • جای زخم: در موارد نادر، جای زخم از عوارض لایه برداری پوست با لیزر است که منجر به ایجاد اسکار دائمی می‌شود.
 • عفونت: برخی از بیماران پس از انجام لیزر، دچار عفونت قارچی، ویروسی یا باکتریایی می‌شوند. درمان با لیزر ممکن است باعث تشدید ویروس تبخال شود.

چه کسانی نباید لایه برداری پوست با لیزر را انجام دهند؟

لایه برداری پوست با لیزر مناسب همه افراد نیست، پاسخ به این سوال که چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند به شرح زیر است:

 • افرادی که مستعد ایجاد جای زخم هستند.
 • کسانی که از بیماری خود ایمنی رنج می‌برند.
 • افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند.
 • افراد مستعد ابتلا به تبخال
 • کسانی که در سال گذشته برای درمان آکنه ایزوترتینوئین مصرف کرده‌اند.
 • زنان باردار یا شیرده

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.