مجله زیبایی

پاکسازی پوست صورت [ روش‌ها و مزایای آن ]

پاکسازی پوست صورت
0
(0)

پاکسازی پوست روش‌هایی است که افراد به‌منظور مراقبت از پوست خود، آن‌ها را بکار می‌برند، این روش‌ها معمولا سه هدف اصلی را دنبال ‌می‌کنند.

 1. آبرسانی، تغذیه یا تقویت خونرسانی به پوست را انجام می‌دهند.
 2. مواد اضافی، آلودگی‌ها و چربی‌های روی پوست را پاکسازی می‌کنند.
 3. سلول‌های مرده پوست را حذف می‌کنند.

پاک سازی پوست صورت اهمیت بالایی دارد. بهتراست بدانید، بسیاری از مشکلات پوستی حاصل از تمیز نکردن صحیح پوست و باقی‌گذاشتن آلودگی‌ها و مواد آرایشی روی سطح پوست است.

با انجام پاک سازی پوست صورت تغییرات ‌فوق‌العاده‌ای را روی پوست خود مشاهده می‌کنید. هدف از پاک سازی پوست بهبودبخشیدن بافت پوست‌ صورتتان است تا پوست شاداب و درخشان‌تری داشته باشید.

 همینطور اغلب روش‌های پاکسازی در رفع لکه‌ها، جوش‌های سرسیاه و دیگر مشکلات رایج پوستی بسیار مفید است که گردش خون را در آن بیشتر کرده و موجب سلامت پوست صورت شما می‌شود.

 از مزایای دیگر پاکسازی صورت هیدراته‌ شدن و تغذیه‌کردن پوست است و در نهایت از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

علاوه بر تصفیه پوست از آلودگی، لیزر موهای صورت در اصفهان نیز توسط کلینیک زیبایی ایران لیزر با کادری حرفه‌ای ارائه می‌شود.

مزایای پاکسازی پوست صورت چیست؟

مزایای پاکسازی پوست به روش‌های خانگی یا کلینیکی در مرحله اول، آرامش و طراوت بخشیدن به پوست است.

 پاک سازی صورت خونرسانی، تحریک پوست جهت کلاژن‌سازی و نیز تحریک پوست برای تولید سلول‌های جدید پوست را افزایش داده و از دیگر مزیت‌های این روش یکسان‌کردن رنگ پوست صورت است. سایر مزایای پاک سازی پوست به شرح زیر است:

 1. پاک سازی پوست استرس را کاهش می‌دهد.
 2. پوست صورت را کاملا تمیز می‌کند.
 3. پاکسازی به همراه ماساژ صورت جریان گردش خون پوست صورت را بیشتر می‌کند.
 4. سبب سفت شدن و جوانسازی پوست صورت می‌شود.
 5. پاک سازی پوست صورت روند پیری پوست را کند می‌کند.
 6. پاکسازی، صورت را سم‌زدایی می‌کند.
 7. پاک سازی پوست، سبب کاهش جای جوش و لکه می‌شود.
 8. روش پاکسازی صورت تمامی منافذ پوست را باز می‌کند.
 9. موجب لایه‌برداری از پوست صورت می‌شود.
 10. باعث سفت‌ترشدن پوست صورت افراد می‌شود.
 11. جوش‌های سرسیاه و سرسفید صورت را از بین می‌برد.
 12. این روش پف و تیرگی زیر چشم را از بین می‌برد.
 13. استفاده از این روش‌ها موجب افزایش جذب پوست صورت می‌شود.
 14. استفاده‌کردن از ماسک‌های صورت به همراه پاک سازی پوست باعث درخشش و نرمی پوست می‌شود.
پاکسازی پوست صورت
پاکسازی پوست صورت

انواع روش‌های پاک سازی پوست صورت

در ادامه انواع مختلف روش‌های پاک سازی پوست صورت را بیان خواهیم‌کرد. شما باتوجه به نیاز خود می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

پاکسازی پوست با روش میکرودرم آبریژن

در این روش، علاوه بر پاک سازی پوست صورت، لایه ‌برداری هم به شکل موثری انجام ‌می‌شود.

روش میکرودرم ابریژن در تصفیه پوست جهت درمان زخم‌ها و آسیب‌های ناشی از نور خورشید و نیز تغییر رنگ پوست، تاثیرگذاری بالایی دارد. در روش میکرودرم ابریژن برای پاکسازی و لایه‌برداری پوست از دو روش زیر استفاده ‌می‌شود:

 • در روش اول، کریستال‌های ریز، با کمک دستگاهی مخصوص روی پوست صورت پخش ‌می‌شوند. سپس لایه رویی پوست که حاوی سلول‌های مرده پوست است تراشیده شده و سپس کریستال‌ها، همراه با سلول‌های مرده پوست توسط دستگاه مخصوص، مکیده می‌شوند.
 • در روش دوم نیز به کمک ابزاری که غالبا نوک آن از جنس الماس است، لایه برداری پوست انجام می‌شود. این روش مثل ماساژ پوست عمل ‌کرده و موجب افزایش گردش خون پوست صورت می‌شود.

با کمک روش میکرودرم ابریژن، اکثر مشکلات شایع پوستی شما برطرف شده و پوستی شفاف وشاداب خواهیدداشت.

پاکسازی پوست با روش میکرونیدلینگ

از سایر روش‌های موثر در پاکسازی پوست، روش میکرونیدلینگ است. این روش سبب کلاژن‌سازی پوست صورت شده و با تحریک کردن پوست برای تولید فیبروبلاست‌ها به بازسازی بافت پوست صورت کمک ‌می‌کند.

در این روش تعدادی سوراخ‌ بسیار ریز روی پوست صورت ایجادکرده و با تولید و تقویت‌کردن دوباره فرآیند‌های اصلی پوست، به پاکسازی و تصفیه پوست از آلودگی می‌پردازند.

 با این کار پوست صورت شما شروع به بازسازی کرده و در نهایت منجر به برطرف شدن انواع عارضه‌های پوستی می‌شود.

روش میکرونیدلینگ غالبا در پاکسازی پوست برای رفع تیرگی و لک‌های پوستی، ترک‌ها و اسکارهای پوستی و نیز جهت رفع چین و چروک‌های پوستی بسیار مفید است.

پاک سازی پوست صورت
پاک سازی پوست صورت

پاک سازی پوست با لیزر

از دیگر روش‌های موثر کلینیکی پاک سازی پوست صورت، پاک سازی به کمک لیزر است.

لیزر درمانی پوست باعث پاکسازی و افزایش بهبود و سلامت پوست می‌شود. اشعه‌های لیزر باعث تحریک‌شدن پوست برای کلاژن ‌سازی پوست می‌شود و در نهایت سبب جوانسازی و شادابی پوست ‌می‌شود.

در این روش، انرژی لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و رنگدانه‌های پوست را تحریک می کند که باعث کاهش غدد چربی می‌شود.

در اغلب موارد، پس از پاکسازی پوست صورت به روش لیزر، پوست صورت کمی ‌قرمز رنگ ‌می‌شود. جای هیچ نگرانی نیست زیرا پس از مدت کمی، قرمزی پوست کمتر شده و نتایج مثبت لیزر درمانی در پاک سازی پوست صورت مشاهده می‌شود.

فیشیال پوست

فیشیال پوست، یکی از بهترین روش‌های کلینیکی جهت تغذیه و مراقبت از پوست است که تاثیری فوق‌العاده‌ای به همراه دارد. این روش معمولا در کلینیک‌ها و تحت ‌نظارت پزشک پوست و زیبایی انجام ‌می‌شود.

در روش فیشیال، پوست صورت بطور کامل از آلودگی‌ها و چربی‌ها پاک شده و باکتری های روی پوست نیز از بین ‌می‌روند.

 این روش با افزایش رطوبت به پوست کمک‌کرده و سبب تسریع گردش خون و افزایش مواد مغذی ضروری و لازم پوست ‌می‌شود. مراحل روش پاکسازی فیشیال به شرح زیر است:

 • ماساژ پوست: در ابتدا جهت انجام فیشیال پوست، با کمک روغن‌های موثر و آرامش‌بخشی مثل روغن اسطوخودوس، پوست صورت و گردن، بصورت تخصصی ماساژ داده ‌می‌شوند.
 • پاکسازی: در این مرحله، تمیزکردن پوست همراه با ماساژ، به کمک محصولات و مواد مغذی مناسب پوست، انجام ‌می‌شود.
 • لایه برداری پوست: در این مرحله، لایه‌بردارهای ملایم و مناسب با پوست برای حذف‌کردن لایه مرده پوست و حذف آلودگی های پوستی بکار می‌روند، همچنین ممکن است گاهی از اسکراب صورت هم برای لایه‌برداری سطح پوست استفاده شود.
 • بخور صورت: در برخی از کلینیک‌ها، پس از انجام لایه‌برداری جهت بازکردن منافذ پوست، بخور صورت انجام می‌شود که معمولا در این مرحله، بخور پوست به مدت 10 تا 20 دقیقه انجام ‌می‌شود.
 • خروج ضایعات پوستی: پس از بخور پوست، متخصص حرفه‌ای با مهارت کافی خود، ناخالصی‌های موجود در لایه بیرونی پوست را با کمک لوازم مناسب از بین ‌می‌برد. ‌در این‌ مرحله آکنه‌ها، جوش‌های سرسیاه و سرسفید از روی پوست صورت حذف می‌شوند.
 • استفاده از لیزر ملایم: برخی از کلینک‌ها، در مرحله آخر فیشیال از لیزر ملایم استفاده ‌می‌کنند. حتی ممکن است در برخی کلینیک‌ها از ماسک صورت یا پیلینگ‌های شیمیایی برای پاکسازی موثرتر صورت استفاده شود، همچنین برای بسته‌شدن منافذ پوست یک حوله سرد روی آن گذاشته می‌شود.
تصفیه پوست از آلودگی
تصفیه پوست از آلودگی

پاک‌کننده‌های قابل شستشو صورت

1.  ژل پاک کننده

 پاک کننده ژل باطراوت مناسب پاکسازی پوست صورت انتخابی عالی برای شروع و پایان روز شما است و اینکه از تمیز بودن پوست‌تان نیز مطمئن می‌شوید. بسیاری از پاک‌کننده‌های ژل با فرمول خنک و شاداب کننده هستند که می‌توانند پوست شما را تسکین‌دهند.

ژل پاک‌کننده پوست گارنیر Cleanifying Cleanifying Garnier بطور کامل هرگونه کثیفی یا باقی مانده چربی و آلودگی را از روی پوست شما پاک می‌کند.

فرمول آن حاوی عصاره گیاهی و روی است که پوست را شفاف و صاف می‌کند. از آن با آب ولرم استفاده کنید تا هر روز پوست تمیزی داشته باشید.

2.  پاک‌کننده ملایم

بسیاری از پاک‌کننده‌های ملایم هنوز خیلی از مواد نامطلوب را در ساختار خود دارند که استفاده از آن برای پوست، می‌تواند نامناسب باشد. شوینده بدون سولفات ملایم، الکل، رنگ، عطر و پارابن فرموله شده و به اندازه کافی ملایم است که پوست صورت را هر صبح و شب تمیز کند. به آرامی کف می‌کند تا چربی، ناخالصی‌ها و آرایش را بدون مواد شیمیایی خشن پاک‌کرده و پوستی نرم و سالم برای شما به ارمغان‌آورد.

3.  ماسک پاک‌کننده صورت

اگر پوست چرب یا مختلطی دارید، ممکن است به دنبال یک ماسک پاک کننده خاک رس یا زغال باشید که می‌تواند منافذ پوست شما را پاک کند و چربی اضافی پوست شما را از بین ببرد.

پاک‌کننده خامه‌ای بر پایه خاک رس بعنوان یک ماسک صورت برای تمیزکردن عمیق‌تر پوست شما چندین کار را انجام می‌دهد. این ماسک صورت با فرمولی حاوی زغال چوب است که ناخالصی‌ها را از بین‌برده و پوست‌تان را درخشان می‌کند.

4.  پاک‌کننده لایه بردار

با استفاده از پاک‌کننده لایه بردار پوست، تمام سلول‌های مرده پوست ازبین رفته و راهی برای خلاص شدن از شر چربی اضافی روی پوست صورت است.

 لایه‌بردار صورت مانند اسکراب پاک‌کننده برای پوست‌های چرب و لک‌دار عالی است.  

فرمول آن که حاوی زغال چوب است کثیفی و روغن ایجادکننده جوش سرسیاه را از بین می‌برد و جهت داشتن پوستی تمیز و بدون لک به شما کمک می‌کند. دانه‌های ژل کوچک در ساختار پاک‌کننده سبب سفت‌شدن منافذ، پاکسازی و صاف‌تر شدن پوست شما می‌شود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.