مجله زیبایی

زمان دقیق ریزش موهای زائد بعد از لیزر

4.5
(2)

برای هر فردی پیش از شروع جلسات لیزر موهای زائد خود سوالاتی به وجود می‌آِید مانند اینکه چند روز بعد از لیزر موها می‌یزند و یا چند جلسه لیزر کافی است تا شاهد ریزش موهای زائد خود باشد.

زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر به چند عامل بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد و اینکه لیزر موهای زائد دائمی است یا موقت به عواملی مانند وراثت و دستگاه لیزر بستگی دارد.

عوامل موثر در ریزش موها بعد از لیزر

قبل از اینکه به سراغ زمان ریزش موها برویم باید ابتدا این مسئله را بدانیم که چه عواملی بر سریعتر یا کندتر پیش رفتن این موضوع موثر هستند.

هر فرد با توجه به جنس مو و نسبت به مشخصات فردی خود زمان متغیری را طی می‌کند تا فرآیند ریختن موهای زائد او انجام شود.

همانطور که اثرات لیزر مو بر روی هر فردی یک تاثیر متفاوت دارد، زمان ریزش مو هم در افراد یکسان نیست.

جنس مو

موهای زائد هر چقدر تیره‌تر باشند و ضخامت بیشتری داشته باشند زودتر ریزش می‌کنند.

تاثیر اختلال هورمونی در ریزش موهای زائد

افراد با اختلالات هورمونی ممکن است با ریزش مو دیرتری مواجه شوند از این رو برای این کار باید دو چیز را در نظر گرفت: 1_ دستگاه لیزری که فرد می‌خواهد موهای خود را با آن لیزر کند.

2_ متخصص بودن پزشک مربوطه

سن

از آنجا که سن افراد برای لیزر موهای زائد مهم است توصیه شده که افراد زیر 18 سال برای لیزر اقدام نکنند تا در مقابل برخی از عوارض مانند اختلالات هورمونی و یا برعکس شدن نتایج لیزر در امان باشند.

از چه زمانی موهای زائد شروع به ریزش می‌کنند؟

ریزش موهای زائد

فرایند لیزر برای موهای زائد اینگونه نیست که بلافاصله بعد از لیزر در همان روز شاهد ریزش مو و تغییرات زیادی شوید و این طرز فکر عملا اشتباه است.

معمولا بین یک تا سه هفته بعد از لیزر مو شما می‌توانید شاهد ریزش موهای زائد خود باشید.

بهتر است تا درباره مراقبت‌های بعد از لیزر و قبل از لیزر موهای زائد اطلاعات کافی را داشته باشید تا در این هنگام به خوبی از پوست خود مراقبت کنید.

سه هفته بعد از لیزر، موها شروع به رشد می‌کنند و در کنار آن موهای زائد هم شروع به ریزش می‌کنند. بعد از مدتی موهای کل نواحی لیزر شده می‌ریزند و تا مدتی بعد موی زائدی رشد نخواهد کرد اما با شروع رشد مجدد، شما دوباره باید برای لیزر کردن اقدام کنید.

نتیجه

لیزر موهای زائد باید طبق گفته پزشک مربوطه طی چندین جلسه انجام شود که جلسات بین 8 تا 12 جلسه هستند. بعد از گذراندن این جلسات تا حدود 90 درصد موهای زائد شما رشد خود را از دست می‌دهند و لیزر موها به صورت موفق انجام می‌شود.

تعداد جلسات تعیین شده نسبت به جنس موهای زائد، وراثت، هورمون‌ها و پاسخ دهی بدن نسبت به نوع لیزر موهای زائد متغیر خواهد بود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 4.5 / 5. تعداد رای: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *