مجله زیبایی

اهمیت لیزر موهای زائد برای ورزشکاران

اهمیت لیزر موهای زائد برای ورزشکاران
0
(0)

فرآیند زمان بر لیزر موهای زائد آقایان و بانوان بر کسی پوشیده نیست. تکرار هفتگی این روال، خسته کننده و البته زمانبر است. از این رو امروزه با استقبال از لیزر موهای زائد در اکثر کلینیک‌های معتبر زیبایی روبرو هستیم. افراد به دنبال بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد هستند.

آنچه که بسیار اهمیت دارد، از بین بردن دائمی موهای زائد ورزشکاران است. این افراد بیش از سایر اقشار جامعه خواهان موزدایی به روش لیزر هستند. در ادامه به بررسی اهمیت این موضوع می‌پردازیم.

کدام رشته‌های ورزشی باید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

به طور کلی نمی‌توان گفت کدام رشته‌های ورزشی به لیزر نیاز دارند، این یک امر سلیقه‌ای است. اما اکثر بدنسازان، دوچرخه سواران، کشتی گیران، شناگران بیش از سایر رشته‌ها به لیزر موهای زائد نیاز دارند.

چرا دوچرخه‌سواران باید لیزر کنند؟

آسیب دیدگی و خراش‌هایی که روی پای دوچرخه سوار ایجاد می‌شود که معمولا هم پرتکرار است، در پوست بدون مو ساده تر پانسمان می‌شود. از طرفی دوچرخه سواران لباس‌هایی تنگ می‌پوشند که قائدتا با وجود موهای زائد و احساس زبری مو در زیر لباس، کلافه کننده خواهد بود. با لیزر موهای زائد دوچرخه سواران، از شر رویش موهای زیرپوستی نیز در امان خواهند بود. از طرفی ماساژ پاهای دوچرخه سوار که در همه برنامه‌های ورزشی باید وجود  داشته باشد، در پاهای بدون مو، بهتر و ساده تر قابل انجام است. روغن در پوست بدون مو بهتر پخش و البته جذب خواهد شد.

علت اهمیت لیزر موهای زائد کشتی گیران چیست؟

بیشتر کشتی گیران تمایل زیادی برای لیزر موهای خود دارند. اول از همه به دلایل بهداشتی، زیرا که کشتی گیر دائما در تماس پوستی با رقبا قرار دارد. همچنین در اثر مالش مداوم به تشک کشتی ممکن است عارضه‌هایی جدی برای پوست کشتی گیر پدید آید. همچنین در طول تمرین به صورت طبیعی موهای زائد کنده شده و ایجاد درد می‌کند و تمرکز ورزشکار در حین کشتی از بین خواهد شد.

تاثیر لیزر موهای زائد در شناگران

تحقیقات نشان می‌دهد داشتن مو در سطح پوست باعث کاهش سرعت شناگر می‌شود. اصطکاک ناشی از مو و آب در کند شدن سرعت شنا رابطه مستقیم دارد. از طرفی موی خیس باعث افزایش وزن جزئی و البته تاثیر کلی بر روند پیروزی در مسابقات شنا است. دلایل بهداشتی لیزر موهای زائد، برای شناگران هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت لیزر موهای زائد در بدنسازان

زیبایی! دلیل اصلی لیزر در این افراد رسیدن به زیبایی بیشتر بدن است.

بدن فرد بدنساز از زیبایی ماهیچه‌ای خاصی برخوردار است برای همین اکثر آنها خواستار پوستی صاف و بدون مو هستند تا قدرت ماهیچه‌هایشان بیشتر نمایان شود.

آیا لیزر موهای زائد برای ورزشکاران در کلینیک ایران لیزر انجام‌می‌شود؟

بله. برای تمام ورزشکاران خانم و آقا، لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت دوئتو سه بعدی، ساخت ایتالیا، به صورت تخصصی انجام می‌شود. این دستگاه بدون تماس بوده و از تمام استانداردهای به روز جهان برخوردار است.

دلیل اصلی اهمیت لیزر موهای زائد برای ورزشکاران

  1. ایجاد انگیزه
  2. بالا بردن عملکرد
  3. از نظر بهداشتی
  4. درمان و پانسمان بهتر در صورت آسیب دیدگی
  5. ماساژ به صورت کامل و ساده تر انجام می‌شود
  6. تاثیر روانی بالا برای ورزشکار
  7. جابه‌جایی رکوردهای میلی ثانیه‌ای در مسابقات حساس
  8. اصطکاک کمتر در ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری و شنا
  9. پیشگیری از التهابات پوستی بر اثر تعریق شدید
  10. پیشگیری از ایجاد موهای زیرپوستی در ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری و ژیمناستیک ( ورزش‌هایی که لباس تنگ و چسبان باید پوشید)

برای فرد ورزشکار چند جلسه لیزر مو لازم است؟

به صورت کلی برای هر فرد 6 جلسه برای از بین بردن موهای زائد زمان نیاز است. طول درمان ممکن است در افراد پر مو به 8 جلسه هم برسد. ورزشکاران نیز طبق الگوی بالا به 6 الی 8 جلسه لیزر نیاز دارند.

آیا لیزر بدنسازان گرانتر است؟

در ایران لیزر خیر. تصور اینکه بدن ورزشکار ستبر و حجیم تر است پس باید هزینه اضافی پرداخت شود، در ایران لیزر وجود ندارد. تعرفه لیزرموهای زائد در سال 1401 برای همه مراجعین یکسان بوده و در ورزشکاران عزیز هیچ اختلاف تعرفه‌ای وجود ندارد.

ورزشکار بعد از لیزر موهای زائد، از کی باید فعالیت ورزشی خود را آغاز کند؟

معمولا ما به زیباجویان توصیه می‌کنیم مراقبت‌های بعد از لیزر را رعایت کنند. در این بین از آنها می‌خواهیم تا 24 ساعت دوش نگیرند و از دستکاری و مالش پوست خودداری کنند. ورزشکاران عزیز می‌توانند در روزهایی که در بازه استراحت تمرینی دو روزه خود هستند برای لیزر مو اقدام نمایند. در صورتی که بازه استراحتی برای فرد وجود ندارد، با مشاور مجموعه موضوع را در میان بگذارید.

آیا اپراتور آقا برای ورزشکاران، لیزر انجام می‌دهد؟

بله در ایران لیزر برای مراجعین محترم آقا، اپراتور متبحر آقا، کار لیزر را انجام می‌دهد.

کدام ناحیه بدن ورزشکار از اهمیت بالایی برای لیزر برخوردار است؟

در تمام نواحی بدن، می‌توانید لیزر انجام دهید. در بدنسازان بیشتر سینه و پشت، بازوها، پاها و در یک کلام کل بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. در سایر رشته‌های ورزشی معمولا پاها و زیربغل طرفداران بیشتری دارد. درشناگران کل بدن باید لیزر  شود، البته بایدی در کار نیست و ما فقط توصیه می‌کنیم.

ورزشکاران عزیز اگر مایل به لیزر کردن موهای زائد خود هستید، می‌توانید با ایران لیزر در ارتباط باشید. مشاوره رایگان و نکات قبل و بعد از لیزر مو به صورت کامل در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.