مجله زیبایی

علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

چرا از لیزر مو نتیجه نمی‌گیرم؟ چالش بیشتر زیباجویانی که لیزر موهای زائد را انجام داده‌اند، دقیقا همین است: از لیزر مو نتیجه نگرفتم!

در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین علل این مسئله را بررسی کنیم. پس از خواندن این مقاله و رعایت نکات آن قطعا در هر کلینیک زیبایی به نتیجه دلخواه خواهید رسید. جدای از اینکه لیزر برای برخی افراد مناسب نیست، علت‌های اصلی این چالش را بررسی کنیم.

رعایت بازه زمانی برای لیزر موهای زائد

اصلی‌ترین علتی که باعث می‌شود تا شما به نتیجه ایده‌آل برسید این است که بازه زمانی تجویز شده برای جلسات بعدی را رعایت کنید. اگر زودتر از موعد، لیزر را انجام دهید، چرخه مو هنوز کامل نشده و لیزر تاثیری برای شما نخواهد داشت. همچنین در صورتی که تاخیری بیش از یک هفته در مراجعه بعدی داشته باشید، قطعا باز هم در این بازه یک کار اشتباه را انجام داده‌اید و این یعنی هدر دادن پول و البته زمان خودتان. این یعنی موها پس از لیزر دوباره رشد خواهند کرد. پس لطفا در روزهای مشخص شده حتما به کلینیک مراجعه داشته باشید تا به نتیجه مطلوب برسید

درست شیو نمی‌کنید

از انجایی که مکانیسم لیزر مو به صورتی است که جذب تیرگی می‌شود، پس باید به اهمیت این موضوع پی برد. کوچکترین ساقه مویی که روی پوست باشد، اشعه لیزر جذب آن می‌شود و اصلا به ریشه مو نخواهد رسید. همچنین برای سلامت پوست زیباجو نیز مضر است، چرا؟ چون موی سوخته باعث ایجاد لک و حتی سوختگی روی پوست می‌کند. پس درست و به موقع شیو کنید تا با چالش نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد روبرو نشوید. از اپراتور لیزر انتظار نداشته باشید که بدن شما را شیو کند و بلافاصله لیزر را انجام دهد. زیرا این کار باعث حساس شدن پوست و شاید هم سوختگی شود. پس خودتان باید شیو کرده باشید.

نحوه درست شیو کردن برای لیزر موهای زائد

نکته اول: باید تیغ خیلی تیز و نو استفاده کنید مانند تیغ برند ژیلت.

نکته دوم: یکبار خلاف جهت رویش مو و بار دیگر موافق جهت رویش مو این کار را تکرار کنید.

نکته سوم: بهترین زمان شیو کردن مو برای لیزر، بین 6 تا 12 ساعت قبل از انجام لیزر است.

اپراتور کارآزموده و حرفه‌ای انتخاب کنید

باید از این مورد به خوبی اطمینان پیدا کنید. باید اپراتور لیزر مو به صورت کامل انواع پوست را بشناسد، دستگاه مورد استفاده را به خوبی بتواند تنظیم کند و از همه مهمتر دقت بالایی داشته باشد و با صبر و حوصله کارش را انجام دهد.

رابطه اختلال هورمون و تنبلی تخمدان در لیزر موهای زائد

افرادی که دارای تنبلی تخمدان هستند باید بدانند که سه الی چهار جلسه بیشتر از سایر افراد باید لیزر را ادامه دهند. البته باید درمان را آغاز کنند و بدون درمان تنبلی تخمدان امکان از بین بردن موهای زائد تا حد زیادی پایین خواهد آمد. مصرف داروهای هورمونی برای تعادل هورمون‌ها از لازمه‌های درمان این بیماریست. درمان و لیزر باید در این افراد به صورت موازی پیش برود.

نوع دستگاه لیزر در اثربخشی لیزر موثر است

باید دستگاهی را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست شما باشد و همچنین مناسب نوع و ضخامت موهای شما باشد. دستگاه باید جدیدا مونتاژ شده باشد و از کشورهای معتبر دنیا خریداری شده باشد. مرکزی را برای لیزر انتخاب کنید که مطمئن شوید ماهانه برای سرویس دستگاه اقدام می‌کنند و همچنین از قطعات اصلی جایگزین دستگاه کنند.

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

در سراسر جهان افراد با رنگ‌های پوستی متفاوتی وجود دارند. 6 نوع پوست برای کل دنیا وجود دارد از شماره 1 تا شماره 6. به این صورت که شماره یک افرادی با رنگ پوست خیلی روشن و شماره 6 افرادی هستند، با پوست بسیار تیره. در کشور ما ایران، 4 نوع رنگ پوستی وجود دارد. افرادی که پوست‌های خیلی روشن دارند تایپ 1 نامیده می‌شوند. افرادی که پوست روشن دارند تایپ 2 هستند. افرادی که پوست‌های گندمی مایل به روشن دارند در تایپ 3 قرار دارند و افرادی که پوست‌های گندمی مایل به تیره دارند در تایپ 4 قرار دارند.

طول موج مناسب برای پوست‌های متفاوت

برای افرادی که تایپ پوستی 1 و 2 دارند، طول موج مناسب برای لیزرموهای زائد الکس می‌باشد.

طول موج مناسب برای افراد با تایپ پوستی 3 و 4 طول موج ایندیاگ هست.

افرادی که سولار انجام داده‌اند و یا به صورت غیر طبیعی پوست تیره دارند مانند آفتاب گرفتن در تایپ پوستی 4 قرار دارند. افرادی که پوست خیلی تیره دارند افراد با تایپ پوستی 5 و 6 ، مانند آفریقایی‌ها طول موج مناسب برای این افراد دایود می‎باشد.

نکته طلایی برای لیزر موهای زائد

همانطور که می‌دانید پوست بدن هر شخص در نقاط مختلف همرنگ نیست! در ناحیه بیکینی پوست تیره تر و در ناحیه ران پا پوست روشن تر است. پس باید دستگاهی را انتخاب کنید که طول موج متغیر داشته باشد. البته که اپراتور هم باید متوجه این اختلاف رنگ بشود و طول موج را با دقت تغییر دهد.

4 نظر در “علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

 1. آرزو سارویی گفت:

  سلام ایا شما لیزر مو رو با همین دقتی که دارید انجام میدید؟!!!!

  1. Iranlaser گفت:

   سلام بر شما بله دقیقا ما به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های لیزر مو در اصفهان عملکرد عالی و حرفه ای داریم.

 2. محمد رابعی گفت:

  ممکنه علت نتیجه نگرفتن از لیزر ستگاه نور باشه، یعنی یه سری دستگاه هستن تور بازار که اصلا لیزر نیستن و فقط سوختگی دارن.

  1. Iranlaser گفت:

   قطعا همین طوره. در انتخاب دستگاه لیزر وسواس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.