مجله زیبایی

علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد
0
(0)

علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد را در این مقاله از ایران لیزر اصفهان بیان کردیم. چالش بیشتر زیباجویانی که لیزر موهای زائد را انجام داده‌اند، دقیقا همین است: از لیزر مو نتیجه نگرفتم.

در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین علل این مسئله را بررسی کنیم. پس از خواندن این مقاله و رعایت نکات آن قطعا در هر کلینیک زیبایی به نتیجه دلخواه خواهید رسید. جدای از اینکه لیزر برای برخی افراد مناسب نیست، علت‌های اصلی این چالش را بررسی کنیم.

رعایت بازه زمانی برای لیزر موهای زائد

اصلی‌ترین علتی که باعث می‌شود تا شما به نتیجه ایده‌آل برسید این است که بازه زمانی تجویز شده برای جلسات بعدی را رعایت کنید. اگر زودتر از موعد، لیزر را انجام دهید، چرخه مو هنوز کامل نشده و لیزر تاثیری برای شما نخواهد داشت.

همچنین در صورتی که تاخیری بیش از یک هفته در مراجعه بعدی داشته باشید، قطعا باز هم در این بازه یک کار اشتباه را انجام داده‌اید و این یعنی هدر دادن پول و البته زمان خودتان. این یعنی رشد دوباره موها پس از لیزر، پس لطفا در روزهای مشخص شده حتما به کلینیک مراجعه داشته باشید تا به نتیجه مطلوب برسید.

یکی از علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد این است که درست شیو نمی‌کنید

از انجایی که مکانیسم لیزر مو به صورتی است که جذب تیرگی می‌شود، پس باید به اهمیت این موضوع پی برد. کوچکترین ساقه مویی که روی پوست باشد، اشعه لیزر جذب آن می‌شود و اصلا به ریشه مو نخواهد رسید. همچنین برای سلامت پوست زیباجو نیز مضر است، چرا؟ چون موی سوخته باعث ایجاد لک و حتی سوختگی روی پوست می‌کند.

پس درست و به موقع شیو کنید تا با چالش نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد روبرو نشوید. از اپراتور لیزر انتظار نداشته باشید که بدن شما را شیو کند و بلافاصله لیزر را انجام دهد. زیرا این کار باعث حساس شدن پوست و شاید هم سوختگی شود. پس خودتان باید شیو کرده باشید.

علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد
علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

نحوه درست شیوکردن برای لیزر موهای زائد

نکته اول: باید تیغ خیلی تیز و نو مانند تیغ برند ژیلت استفاده کنید.

تذکر دوم: یکبار خلاف جهت رویش مو و بار دیگر موافق جهت رویش مو این کار را تکرار کنید.

نکته سوم: بهترین زمان شیوکردن مو برای لیزر، بین 6 تا 12 ساعت قبل از انجام لیزر است.

اپراتور کارآزموده و حرفه‌ای انتخاب کنید

باید از این مورد به خوبی اطمینان پیدا کنید. باید اپراتور لیزر مو به صورت کامل انواع پوست را بشناسد، دستگاه مورد استفاده را به خوبی بتواند تنظیم کند و از همه مهمتر دقت بالایی داشته باشد و با صبر و حوصله کارش را انجام دهد.

دلایل نتیجه ندادن لیزر مو
دلایل نتیجه ندادن لیزر مو

رابطه اختلال هورمون و تنبلی تخمدان در لیزر موهای زائد

تنبلی تخمدان‌ها باعث می‌شود که فرد برای حذف موهای زائد خود به سه الی چهار جلسه بیشتر از سایر افراد دیگر به لیزر نیاز داشته‌باشد. البته باید درمان را آغازکنند و بدون درمان تنبلی تخمدان امکان از بین رفتن موهای زائد تا حد زیادی پایین خواهد آمد. مصرف داروهای هورمونی برای تعادل هورمون‌ها از لازمه‌های درمان این بیماریست. درمان و لیزر باید در این افراد به صورت موازی پیش برود.

نوع دستگاه لیزر در اثربخشی لیزر موثر است

باید دستگاهی را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست شما باشد و همچنین مناسب نوع و ضخامت موهای شما باشد. دستگاه باید جدیدا مونتاژ شده باشد و از کشورهای معتبر دنیا خریداری شده باشد. مرکزی را برای لیزر انتخاب کنید که مطمئن شوید ماهانه برای سرویس دستگاه اقدام می‌کنند و همچنین برای جایگزینی قطعات دستگاه، از قطعات اصلی دستگاه استفاده‌کنند.

چگونه نوع پوست خود را تشخیص‌دهیم؟

در سراسر جهان افراد با رنگ‌های پوستی متفاوتی وجود دارند. برای کل دنیا 6 نوع پوست از شماره 1 تا 6 وجود دارد. به این صورت که شماره یک مربوط به افراد با رنگ پوست خیلی روشن و شماره 6 مربوط به افرادی با پوست بسیار تیره است. در کشور ما ایران، 4 نوع رنگ پوستی وجوددارد.

پوست‌های خیلی روشنی تایپ 1 نامیده می‌شوند. افرادی که پوست روشن دارند تایپ 2 هستند. افرادی که پوست‌های گندمی مایل به روشن دارند در تایپ 3 قرار دارند و افرادی که پوست‌های گندمی مایل به تیره دارند در تایپ 4 قرار دارند.

دلایل نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد
دلایل نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

طول موج مناسب برای پوست‌های متفاوت

برای افرادی که تایپ پوستی 1 و 2 دارند، طول موج مناسب برای لیزرموهای زائد الکس می‌باشد.

طول موج مناسب برای افراد با تایپ پوستی 3 و 4 طول موج ایندیاگ هست.

کسانی که سولار انجام داده‌اند و یا بصورت غیرطبیعی پوست تیره دارند مانند آفتاب گرفتن در تایپ پوستی 4 قرار دارند. طول موج مناسب برای افرادی که پوست خیلی تیره دارند، افراد با تایپ پوستی 5 و 6 که مانند آفریقایی‌ها هستند دایود است. یکی از علت نتیجه نگرفتن لیزر موهای زائد استفاده از طول موج نامناسب برای انواع پوست‌ها است.

شناختن مراحل رشد مو و انجام لیزر در زمان مناسب

حذف موهای زائد طی 4 مرحله زیر اتفاق می‌افتد:

 • مرحله رشد مو یا آناژن
 • مرحله انتقالی یا کاتاژن
 • مرحله استراحت یا تلوجن
 • مرحله ریزش یا اگزوژن

برای اینکه از لیزر موهای زائد نتیجه موثری بگیرید، باید بدانید که لیزر موهای زائد را باید در مرحله آناژن انجام دهید، به همین دلیل فرآیند حذف موهای زائد با لیزر باید با فاصله‌ی زمانی اتفاق بیفتد.

استفاده از روش‌های حذف موهای زائد موقت قبل از لیزر

بهتراست قبل از شروع کردن دوره حذف موهای زائد با لیزر، از سایر روش‌های حذف موهای زائد مثل اپلاسیون و کرم‌های موبر استفاده کنید تا سبب نازک شدن موهای زائد شود. دقت‌کنید که برای حذف موهای زائد با اپلاسیون چند ماه قبل‌تر از لیزر اقدام کنید.

رنگ موها

یکی از عوامل تاثیرگذار در نتیجه حذف موهای زائد با لیزر، رنگ موهای فرد متقاضی لیزر است. هرچه رنگ موی فرد متقاضی تیره‌تر باشد، هدف قراردادن فولیکول مو زائد با اشعه‌های لیزر آسان‌تر می‌شود. یکی از دلایل نتیجه ندادن لیزر مو زائد، استفاده از طول موج نامناسب با رنگ موی فرد متقاضی لیزر است.

نکته طلایی برای لیزر موهای زائد

همانطور که می‌دانید پوست بدن هر شخص در نقاط مختلف همرنگ نیست. در ناحیه بیکینی پوست تیره تر و در ناحیه ران پا پوست روشن تر است. پس باید دستگاهی را انتخاب کنید که طول موج متغیر داشته باشد. البته که اپراتور هم باید متوجه این اختلاف رنگ بشود و طول موج را با دقت تغییر دهد. علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد، گاهی به دلیل استفاده از طول موج نامتناسب لیزر است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

4 دیدگاه در “علت نتیجه نگرفتن از لیزر موهای زائد

 1. آرزو سارویی گفت:

  سلام ایا شما لیزر مو رو با همین دقتی که دارید انجام میدید؟!!!!

  1. Iranlaser گفت:

   سلام بر شما بله دقیقا ما به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های لیزر مو در اصفهان عملکرد عالی و حرفه ای داریم.

 2. محمد رابعی گفت:

  ممکنه علت نتیجه نگرفتن از لیزر ستگاه نور باشه، یعنی یه سری دستگاه هستن تور بازار که اصلا لیزر نیستن و فقط سوختگی دارن.

  1. Iranlaser گفت:

   قطعا همین طوره. در انتخاب دستگاه لیزر وسواس داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *