مجله زیبایی

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند؟

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام ندهند
0
(0)

اهمیت انجام دادن لیزر مو زائدلیزر مو زائد گاهی اوقات برای برخی از افراد متفاوت‌تر است. یعنی لیزر موی زائد برای این افراد ممنوع است. در مورد محدودیت لیزر مو زائد قصد داریم به صورت کامل در این مقاله به آن بپردازیم. به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های لیزر مو در اصفهان مفتخریم که در ایران لیزر، میزبان شما عزیزان باشیم.

افرادی که داروهایی خاص مصرف می‌کنند، نباید لیزر مو انجام دهند

در فهرست پایین نام دارو و علت نتیجه نگرفتن لیزر مو بر اثر مصرف آن بیان شده است:

ماینوکسیدیل

همانطور که می‌دانید این دارو به صورت مستقیم بر روی رشد مو تاثیر می‌گذارد. اگر امکان قطع مصرف دارو را نداشته باشید، پس هیچگاه سراغ لیزر مو زائد نروید.

آکوتان

این دارو باعث حساسیت پوست شده و با کوچکترین آسیبی ممکن است زیبایی پوست خود را نشانه گرفته باشید. از آنجایی که با مصرف آکوتان پوست خود را حساس کرده اید، پس با لیزر کردن هر ناحیه از بدن ممکن است سوختگی و یا لکه پدیدار شود. از طرفی ممکن است اثر داروی آکوتان از بین برده شود و ضمنا بر اثر لیزر موهای زائد دوچندان شوند!!!

مصرف دارو‌های حاوی طلا

در افرادی که از این داروها استفاده می‌کنند باید تا پایان دوره مصرف دارو صبور باشید و سپس برای لیزر مو اقدام نمایید.

لیزر مو برای افرادی که بیماری پوستی دارند ممنوع است

در صورتی که بیماری پوستی دارید مانند: لوپوس، کلوئید، هیرسوتیسم و پسوریازیس حتما باید با پزشک پوست و مو مشورت نمایید و سپس برای لیزر مو اقدام کنید. افرادی که مشکلات پوستی داشته باشند، با لیزر کردن تنها این مشکلات را بزرگتر می‌کنند.

بیماری لوپوس

این افراد به نور حساسیت دارند، برای همین اشعه لیزر برای این افراد مضر است.

بیماری کلوئید

افراد مبتلا به کلوئید در صورتی که زخمی روی پوست داشته باشند، گوشت اضافی در ناحیه می‌آورند. از این رو چون ممکن است لیزر باعث زخم و یا التهاب شود، در ناحیه یاد شده امکان ایجاد گوشت اضافه را دارند.

بیماری لنتیگو

این افراد دارای لکه و تیرگی‌هایی در ناحیه‌ی پوست هستند و لیزر روی اینگونه پوست‌ها باعث تشدید این عارضه می‌شود.

یائسگی و لیزر مو

بعد از یائسگی ممکن است سطح هورمون‌ها به هم بریزد. ممکن است در بانوان یائسه دچار پرمویی صورت شوند و به دنبال لیزر موی صورت باشند، اما لیزر مو تاثیری در درمان این افراد ندارد.

افرادی که روی پوست خود زخم دارند

مطلقا ممنوع است. این کار باعث تشدید زخم‌ها می‌شود پس هرگز برای لیزر مو اقدام نکنید.

لیزر مو در بارداری ممنوع است؟

بله. خانم‌های باردار به دلیل اتفاقاتی که در طول دوران بارداری متوجه حالشان است، کاندید مناسبی برای لیزر نیستند. زیرا سطح هورمون در دوران بارداری باعث تغییرات زیادی در بدن می‌شود. لطفا پس از دوران بارداری برای لیزر اقدام نمایید.

پوست‌های تاتو شده لیزر نمی‌شوند؟

خیر، لیزر موی زائد روی تاتو هیچگاه انجام نخواهد شد. این کار باعث سوختگی شدید می‌شود و از طرفی آسیب‌های جدی به پوست وارد می‌کند.

افرادی که سرطان دارند نباید لیزر کنند

رابطه سرطان و لیزر موهای زائد در منابع پزشکی مبهم است. اما باید تحت نظر پزشک برای لیزر مو اقدام نمایید و به صورت خودسرانه اقدام نکنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

از 1 تا 5 امتیاز بدید

درصد رضایت 0 / 5. تعداد رای: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.